Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Poczta Polska wprowadza nową usługę

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Klienci Poczty Polskiej mogą już nadawać przekazy pocztowe bez wychodzenia z domu. Firma wprowadziła opcję nadania przekazu przez internet. Stan realizacji usługi można śledzić na stronie internetowej Poczty Polskiej - podała firma w komunikacie.

Przekaz można nadać przez internet na adres domowy, poste restante lub do skrytki pocztowej
Przekaz można nadać przez internet na adres domowy, poste restante lub do skrytki pocztowej /INTERIA.PL

Co miesiąc klienci Poczty Polskiej nadają ponad 1 mln sztuk przekazów pocztowych.

Więcej na ten temat

  • "Skoro politycy uważają, że państwowy monopol na dostarczanie poczty jest korzystny dla klienta, to dlaczego monopoliści za wszelką cenę próbują uniemożliwić wejście konkurencji na rynek? Przecież klienci nie będą wybierali tego, co jest dla nich niekorzystne". Kpiące słowa Miltona Friedmana idealnie pasują do polskiej rzeczywistości pocztowej. więcej »

Przekaz pocztowy można nadać wchodząc na stronę internetową Poczty Polskiej i klikając w baner "Ekspres Pieniężny". Następnie trzeba wybrać opcję: przekaz pocztowy. System podpowiada nazwy ulic, miejscowości oraz kod pocztowy. Realizacja przekazu pocztowego rozpoczyna się po wpłynięciu pieniędzy na podane konto Poczty Polskiej. Czas realizacji usługi to 3-4 dni robocze od otrzymania pieniędzy przez Pocztę. Koszt to 5,20 zł + 1 proc. od kwoty przekazu.

Oprócz standardowego dostarczenia przekazu na adres domowy, przekaz pocztowy można też nadać na "poste restante" (na adres wybranej placówki pocztowej) lub do skrytki pocztowej. Można również skorzystać z usługi potwierdzenia odbioru. Podobnie jak w tradycyjnym przekazie pocztowym nadawanym w okienku, w przekazie pocztowym elektronicznym można dołączyć korespondencję. Musi być nie dłuższa niż 160 znaków.

Dla firm - masowych nadawców - Poczta Polska przygotowała kompleksową obsługę obrotu przekazowego. Firma, która jest zainteresowana nadawaniem przekazów pocztowych za pośrednictwem strony, może rejestrować przekazy samodzielnie w serwisie lub wczytywać pliki z danymi. Nadawanie przekazów jest możliwe zarówno po podpisaniu umowy z Pocztą Polską, jak i bez umowy - po poprawnym zalogowaniu się w serwisie.

Źródło informacji: PAP

Więcej o:
usługi,
Poczta Polska SA,
przelew bankowy,
gotówka,
pieniądze,
przelew

Waluty

EUR4,2099-0.07 %
CHF3,4901-0.08 %
USD3,20350.22 %

Giełda

WIG51 868,77-0,03 %
WIG202 416,97-0,18 %
TECHWIG792,68-0,34 %

Stopy

WIBOR6M2,60-0,38 %
LIBOR6M(EUR)0,23-3,31 %
EURIBOR6M0,270,00 %

Ankieta

Czy w Polsce potrzebne jest szkolnictwo zawodowe?

Czy w Polsce potrzebne jest szkolnictwo zawodowe?

Dziękujemy. Twój głos został już zarejestrowany
WYNIKI

Tak

 
95%

Nie

 
3%

Trudno powiedzieć

 
2%

Nie mam zdania

 
0%Głosów: 86

Zagłosuj w innych ankietach »

 

Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (52)

Dodaj komentarz

~bogdan -

No i wymyślili ! Idą z postępem jak burza ! Wszystkie e-Banki padną, a rynek przelewów opanuje Poczta Polska. A jaka konkurencyjna cena usługi i termin. Wysłanie 1000 zł to koszt 15 zł 20 gr-kasa za 4 dni. Konkurencja czyli każdy eBank zrobi to za darmo i kasa w ciągu kilku godzin.

~znawca -

Kase wysyłasz przez internet ale i tak musisz iść z wydrukowanym potwierdzeniem przelewu na poczte i odstać swoje w kolejce, bo trzeba podpisać zlecenie i pani przybje jeszcze pieczątke.

~Jerzy -

W polowie listopada ubieglego roku wyslalem do Brazylii, na moj adres gdzie mieszkam, paczke z ksiazkami Nie doszla do dzisiaj.Minely juz 2 e pol miesiaca. Oto efektywnosc dziadowskiej polskiej poczty !!!

~Ypsylion -

I co za korzyść z takiego rozwiązania? 5,20zł to ździerstwo przecież wygodniej mi płacić za pośrednictwem banku lub biura usług płatniczych zrobię to za złotówkę. Poczta zamiast starać się obniżyć opłaty za swoje usługi wprowadza niby nowinki i każe słono sobie za to płacić

~lipa -

czy do usa tez mozna?

~Boruta -

Wprowadzają usługi jak Bogusław Bagsik i Andrzej Gąsiorowski... Nie dosyc że złupią was opłatą za przekaz to jeszcze będą czerpać zysk z odsetek od waszych pieniedzy...

~wróżka -

czy dalej będzie tak, że nornalny list z Krakowa Śródmieścia do Krakowa Podgórza będzie "szedł" 6 dni? słownie: sześć dni?

~maximus -

Myślałem że ta usługa to będzie ...lizanie znaczka przed wysłaniem.

~kfiatek -

tylko w polsce sa platne jakies przelewy tranzakcjie obsluga online poczty pl-czy to bank czy poczta i tak pacisz z swoje konto w polsce-mozna miec konto zagranica i nic nie placic za tak zwany ror

~Dr. Butz ! -

Pewien policjant miał wysłać banknoty do laboratorium w W-wie, aby sprawdzić, czy nie są podrobione. Nadał je na poczcie przekazem. Fakt AUTENTYCZNY! ;)