Wszystko, co musisz wiedzieć o VPN

VPN to wirtualna sieć prywatna, z którą można się połączyć z dowolnego miejsca. Firmy używają jej do ochrony swoich danych, podczas gdy prywatni użytkownicy starają się chronić informacje dotyczące przeglądania lub obchodzić ograniczenia geograficzne.

W obecnych czasach wszystkie systemy operacyjne, to znaczy Windows, Linux, Mac, mają już zintegrowanych klientów VPN..

Zanim zdecydujesz się na usługę  usługi VPN powinieneś poznać jej zalety i wady , a także najważniejsze kryteria, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze .

Bezpieczeństwo

VPN online szyfruje ruch sieciowy. Oznacza to, że informacje, które wysyłasz i odbierasz nie są dostępne dla innych osób, nikt nie będzie wiedział, jakie portale lub strony odwiedzasz, a żaden programista nie będzie miał dostępu dotwoich danych.

Reklama

Jeśli twój ruch nie jest szyfrowany, każdy, kto nasłuchuje w sieci, będzie mógł zobaczyć i  przechwycić  dane z twoich urządzeń.

Ograniczenia geograficzne

Sieci VPN pomagają uzyskać dostęp do stron, które mogą być blokowane w twoim kraju. VPN online kieruje cały ruch sieciowy przez "tunel" i dlatego wydaje się, że łączy się z internetem z innej lokalizacji. Pozwala to ominąć ograniczenia geograficzne.

Ukrywanie adresu IP

VPN może ukryć twój adres IP, dzięki czemu możesz anonimowo pobierać różne informacje. Należy pamiętać, żekorzystanie z VPN do nielegalnego pobierania informacji nie jest zalecane. Niektórzy dostawcy VPN online nie mogą ukryć twojego adresu IP lub mogą przekazać twoje dane władzom.

Udostępnianie plików klientom

Ta zaleta VPN jest wykorzystywana głównie przez duże firmy, które mogą przesyłać dane swoim pracownikom i klientom w dowolnym miejscu i czasie. Sieci VPN umożliwiają zdalnym klientom łączenie się z prywatną siecią i danymi, udostępnianie plików i informacji.

Co możesz zrobić dzięki VPN?

·         Pomijać ograniczenia geograficzne w witrynach internetowych lub przesyłać strumieniowo dźwięk i wideo

·         Oglądać media strumieniowe, takie jak Netflix i Hulu

·         Chronić się przed szpiegowaniem niewiarygodnych hotspotów Wi-Fi

·         Zyskać przynajmniej trochę anonimowości w internecie, ukrywając swoją prawdziwą lokalizację

·         Chronić się przed zalogowaniem podczas torrentowania

VPN wady

Sieci VPN są dość powolne, ponieważ szyfrowanie i wysyłanie zaszyfrowanych danych trwa znacznie dłużej.

Chociaż VPN zwiększa bezpieczeństwo, korzystanie z sieci staje się bardziej złożone. W takim przypadku osoba z VPN musi znać działanie tego typu sieci VPN.

Bezpieczeństwo VPN w firmie w dużym stopniu zależy od samych użytkowników. Bezpieczeństwo sieci firmowej zależy od wielu zdalnych użytkowników i nie może być w pełni kontrolowane przez samych administratorów sieci, co jest dość dużym problemem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo firmy.

Jeśli szukasz sieci VPN, która jest idealna do twoich potrzeb, przed wyborem powinieneś rozważyć kilka rzeczy.

Protokoły bezpieczeństwa

VPN wykorzystuje protokoły, które szyfrują i chronią twoje dane. Niektóre protokoły są bezpieczne, a inne nie. W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa należy używać protokołów IPSec lub SSL.

Serwer

Jeśli VPN ma więcej serwerów, można ominąć więcej ograniczeń geograficznych.

Rejestracja

Ze względu na prywatność i bezpieczeństwo szczególnie ważne jest, aby wiedzieć, czy VPN online rejestruje i przechowuje twoje dane. Jednak wszystkie płatne serwery zawsze jasno informują, że Twój adres IP i tożsamość nie są zarejestrowane.

materiały promocyjne partnera
Dowiedz się więcej na temat: VPN | online | sieć | sieci | firma | bezpieczeństwo | logowanie | serwer | ochrona | dane
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »