MediaTel nie połączy się z Długimi Rozmowami

MediaTel i Długie Rozmowy, które w czerwcu podpisały list intencyjny w sprawie możliwości fuzji obu spółek, nie połączą się, taki scenariusz nie jest jednak wykluczony w przyszłości. Obie firmy wzmocnią współpracę na poziomie operacyjnym - poinformował prezes MediaTela Wojciech Gawęda.

MediaTel i Długie Rozmowy, które w czerwcu  podpisały list intencyjny w sprawie możliwości fuzji obu spółek,  nie połączą się, taki scenariusz nie jest jednak wykluczony w  przyszłości. Obie firmy wzmocnią współpracę na poziomie  operacyjnym - poinformował prezes MediaTela Wojciech Gawęda.

- Na dzień dzisiejszy nie ma decyzji o połączeniu, ale nie wykluczamy takiej możliwości w przyszłości. Zacieśniamy natomiast współpracę operacyjną - powiedział Gawęda.

Obie spółki podpisały w środę porozumienie strategiczne o współdziałaniu, wymianie zasobami i usługami. Planowana jest także konsolidacja zakupów, aby wykorzystać efekt skali dla podniesienia rentowności.

"Zarząd MediaTel SA uznał również, że na obecnym etapie rozwoju spółki na rynku usług telekomunikacyjnych w Polsce, wskazanym i bardziej korzystnym dla MediaTel SA jest poszukiwanie partnerów do współpracy operacyjnej i kapitałowej na rynku detalicznym" - podała spółka w komunikacie.

Reklama

18 czerwca MediaTel podpisał list intencyjny z firmą Długie Rozmowy w sprawie możliwości połączenia, a list ten miał być ważny przez 30 dni. W przypadku ewentualnego połączenia obu firm, na rynku pojawiłby się drugi co do wielkości, po TP SA, operator rynku hurtowego w Polsce.

Model biznesowy spółki telekomunikacyjnej Długie Rozmowy, która planuje wejść na GPW, oparty jest na sprzedaży usług partnerom na rynku hurtowym oraz klientom na rynku usług detalicznych. Firma posiada 47 punktów styku z TP na terenie Polski.

Prezes DR SA Andrzej Bińkowski powiedział w piątek , że prospekt emisyjny spółki jest na ukończeniu, ale ze złożeniem go w Komisji Nadzoru Finansowego firma czeka do zakończenia rozmów z potencjalnymi inwestorami.

MediaTel SA świadczy pełną gamę usług, w tym połączeń międzynarodowych, międzystrefowych, do sieci komórkowych oraz lokalnych na bazie własnego prefiksu 1031 z możliwością automatycznego wyboru przez preselekcję. Świadczy także usługi dostępu do Internetu i transmisji danych.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: list intencyjny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »