PGNiG liczy na zatrzymanie spadku udziałów rynkowych grupy

PGNiG liczy, że już w tym roku zatrzymany zostanie spadek udziałów rynkowych grupy, do którego doszło w wyniku liberalizacji rynku gazu - poinformował PAP wiceprezes spółki ds. handlowych, Maciej Woźniak.

PGNiG liczy, że już w tym roku zatrzymany zostanie spadek udziałów rynkowych grupy, do którego doszło w wyniku liberalizacji rynku gazu - poinformował PAP wiceprezes spółki ds. handlowych, Maciej Woźniak.

"Będziemy starali się zatrzymać proces utraty rynku, który obserwujemy do dwóch lat" - powiedział. Dodał, że dojdzie do tego już w tym roku. "Szykujemy nową strategię sprzedaży na rynek hurtowy i detaliczny. Planujemy szybko zacząć ją wdrażać" - powiedział.

"Chcemy utrzymywać udziały rynkowe na maksymalnym poziomie" - dodał. Spółka zamierza działać bardziej prokliencko i oferować różnorodne produkty, nie tylko gaz. "Oczywiście planujemy utrzymać system rabatowy, który pozwala nam zbliżać się do cen rynkowych" - powiedział Maciej Woźniak. Dodał, że skala rabatów będzie dostosowywana do potrzeb rynkowych.

Reklama

W środę spółka podpisała z Grupą Azoty umowę na dostawy maksymalnie 4,5 mld metrów sześciennych gazu za około 3,3 mld zł. Umowa obowiązuje do września 2019 roku. Maciej Woźniak poinformował, że umowa gwarantuje PGNiG sprzedaż konkretnych ilości gazu rocznie. "W poprzednich latach wolumeny mogły zmieniać się z roku na rok. Teraz mamy zagwarantowane minimalne ilości sprzedawanego gazu" - powiedział.

Dodał, że umowa pozwala też elastycznie reagować na potrzeby Grupy Azoty i w razie potrzeby dostarczać firmom z grupy większe ilości surowca. PGNiG zamierza w najbliższym czasie prowadzić rozmowy na temat weryfikacji warunków w umowach z kolejnymi dużymi spółkami Skarbu Państwa, m.in. Lotosem, Orlenem i PGE. Wiceprezes nie obawia się, że walka o udziały rynkowe odbędzie się kosztem zysków. "Potrafimy znaleźć złoty środek. Wolumeny są bardzo istotne, ale potrafimy w toku negocjacji z partnerem handlowym utrzymać zyskowność" - powiedział.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Zatrzymać
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »