Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

Komentarze

Wiadomość dnia

 • Ciekawy mWIG40
  24 minuty temu
  Dzisiejsza sesja na GPW przebiegała w bardziej optymistycznej atmosferze dzięki systematycznej poprawie na giełdach zachodnioeuropejskich. Wspinaczka DAXa pozwoliła nam w trakcie sesji na powolną zwyżkę do górnego ograniczenia wahań z ostatnich dni. więcej »

Wiadomości

 • Szansa na wyrwanie z konsolidacji
  26 minut temu

  Powiew optymizmu ze wschodu pomógł wprowadzić kontrakt na nowe, lokalne maksima. FW20 zyskał 1,2% i zakończył na 2376 pkt.
   więcej »
 • Orlen popsuje nastroje
  1 godz. 15 minut temu

  Dynamiczna zwyżka naszych indeksów cieszy, ale nie przesądza o trwałej poprawie sytuacji. Trzeba pamiętać, że miała ona miejsce w bardzo niekorzystnym otoczeniu geopolitycznym. Z jednej strony można to interpretować jako siłę rynku, z drugiej zaś wciąż obecna jest obawa przed gwałtownym pogorszeniem się sytuacji. Dziś dodatkowym obciążeniem będą fatalne wyniki PKN Orlen.
   więcej »
 • Wzrosty na Wall Street, pomogły dane makro i wyniki spółek
  Wzrosty na Wall Street, pomogły dane makro i wyniki spółek

  1 godz. 35 minut temu

  Wtorkowa sesja na amerykańskich giełdach przeniosła wzrosty głównych indeksów po danych o inflacji CPI w USA w czerwcu oraz serii raportów kwartalnych amerykańskich korporacji. W centrum uwagi rynków utrzymują się wydarzenia geopolityczne.
   więcej »
 • Otoczenie wymusiło wzrost
  Wtorek, 22 lipca (18:14)

  Po tygodniu przebywania w kanale 2377-2403 pkt. pojawiła się dziś perspektywa wybicia indeksu WIG20 w górę. Pozwoliło na to otoczenie rynkowe, przede wszystkim wzrosty w Europie, ale także odreagowanie na giełdzie w Moskwie, która trzy poprzednie sesje mocno zniżkowała za sprawą zagrożenia możliwością nałożenia kolejnych sankcji na Rosję, po zestrzeleniu przez separatystów cywilnego samolotu na terytorium Ukrainy.
   więcej »
 • Silne odbicie na giełdach
  Wtorek, 22 lipca (17:52)

  Wtorek przyniósł zdecydowane odbicie na parkietach całego świata. Po świetnej sesji Azji (Hang Seng China Ent.: +2,4 proc.), zieleń zagościła na największych parkietach w Europie. Indeksy DAX, CAC40 i FTSE100 rosną o ponad 1 proc. O ponad 1,6 proc. rosną główne indeksy giełd w Mediolanie i Madrycie. Jeszcze mocniejsze odbicie obserwujemy w Rosji, gdzie indeks RTS urósł o 2,2 proc.
   więcej »
 • Nieśmiałe wzrosty
  Wtorek, 22 lipca (17:33)

  Wtorkową sesję indeksy na warszawskiej giełdzie rozpoczęły od nieznacznych wzrostów. Podobnie jak na większości europejskich parkietów również w Warszawie z upływem czasu indeksy zyskiwały. Dobrym nastrojom towarzyszyły jednak mizerne obroty, które oscylowały w granicach 550 mln zł. Koniec sesji to przyśpieszenie tendencji wzrostowych, ostatecznie indeks spółek o największej kapitalizacji WIG20 zyskał 0,89 proc., a szeroki WIG - 0,86 proc.
   więcej »
 • Giełdy w obliczu kryzysu na Ukrainie
  Poniedziałek, 21 lipca (18:58)

  Dzisiejszy dzień należał do jednych z najnudniejszych, biorąc pod uwagę zmienność na rynku. Kiedy cały świat rozmawiał jedynie o kryzysie geopolitycznym na Ukrainie czy o kolejnych bitwach w Strefie Gazy, rynki reagowały początkowo dosyć spokojnie, aby później nieco zwiększyć swoje spadki.
   więcej »
 • Popytowi brakuje argumentów
  Poniedziałek, 21 lipca (17:47)

  Ubiegłotygodniowa katastrofa lotnicza nad Ukrainą i jej reperkusje w postaci zapowiedzi UE zaostrzenia relacji z Rosją spowodowały, że na rynki powrócił ze zdwojoną siłą zapomniany czynnik ryzyka.
   więcej »
 • Poniedziałek pod znakiem niedźwiedzia
  Poniedziałek, 21 lipca (17:30)

  Tydzień rozpoczął się niefortunnie dla posiadaczy akcji, mimo że napięcie polityczne nie wzrosło. Widoczny był jednak niepokój inwestorów o dalszy rozwój sytuacji, zarówno na Ukrainie, jak i w Strefie Gazy. W takiej atmosferze poranne próby wzrostu indeksu naszych największych spółek, skazane były na niepowodzenie. Samo ich zainicjowanie zasługiwałoby na uwagę, gdyby nie dramatycznie niskie obroty.
   więcej »
NazwaKursZmiana %Obroty
MBR 21,99 10,12 2 tys.
ZUE 7,97 6,69 0 tys.
VTG 3,07 5,86 0 tys.
NazwaKursZmiana %Obroty
INL 7,70 -3,75 0 tys.
PRC 1,63 -4,12 6 tys.
BLI 1,32 -5,04 26 tys.
NazwaKursZmiana %Obroty
PKN 41,60 -3,44 4876 tys.
PKO 38,42 -0,08 999 tys.
KGH 129,40 0,23 837 tys.

Spółki na GPW

Biuletyn serwisu Biznes

Najnowsze informacje w Twojej skrzynce mailowej.

Ankieta

Czy działalność gospodarcza małych i średnich firm w Polsce napotyka na duże bariery?

Czy działalność gospodarcza małych i średnich firm w Polsce napotyka na duże bariery?

Dziękujemy. Twój głos został już zarejestrowany
WYNIKI

Tak

 
91%

Nie

 
5%

Trudno powiedzieć

 
2%

Nie mam zdania

 
2%Głosów: 3581

Zagłosuj w innych ankietach »


Polecamy: