Ceny bawełny nadal pod presją podaży

Miniony tydzień na rynku bawełny nie przyniósł istotnych zmian. Co więcej, notowania tego surowca w Stanach Zjednoczonych poruszają się w relatywnie wąskiej konsolidacji już od półtora miesiąca i przez większość tego czasu oscylują w okolicach 71-74 centów za funt.

Największą presję na niskie ceny bawełny w Stanach Zjednoczonych wywiera przedłużający się amerykańsko-chiński konflikt handlowy. Stany Zjednoczone są kluczowym eksporterem bawełny na świecie, z kolei Chiny są największym konsumentem tego surowca - więc polityczne starcie tych potęg nie mogło pozostać obojętne dla cen bawełny, które w 2018 roku zaliczyły pierwszą roczną zniżkę od czterech lat.

Konflikt Chin i USA negatywnie przełożył się na popyt na amerykańską bawełnę, jednak w ostatnim czasie analiza tego rynku była utrudniona ze względu na government shutdown w USA, w związku z którym swoich publikacji nie przedstawiał amerykański Departament Rolnictwa (USDA). Dopiero dzisiaj, po dłuższym czasie medialnej ciszy, pojawi się raport dotyczący sytuacji na rynku bawełny, który rzuci więcej światła na aktualną sytuację na tym rynku. Niezależnie jednak od jego wymowy, konflikt handlowy USA i Chin może nadal wywierać negatywną presję na ceny bawełny w USA.

Reklama

Dorota Sierakowska

Analityk surowcowy

d.sierakowska@bossa.pl

Nota prawna:

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

DM BOŚ S.A.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »