GTC z sukcesem kończy realizację biurowca GTC White House w Budapeszcie

GTC, wiodący międzynarodowy deweloper, właśnie ukończył swój najnowszy projekt biurowy w stolicy Węgier. GTC White House to nowoczesny biurowiec klasy A o łącznej powierzchni najmu 21 500 m kw. Budynek wyróżnia zachwycająca zielona architektura, a realizacja projektu obejmowała całkowity remont wolnostojącego budynku w stylu loftowym z przełomu wieków o powierzchni 2000 m kw. GTC White House otrzymał precertyfikat LEED na poziomie Gold, jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych certyfikatów środowiskowych na świecie.

GTC, wiodący międzynarodowy deweloper, właśnie ukończył swój najnowszy projekt biurowy w stolicy Węgier. GTC White House to nowoczesny biurowiec klasy A o łącznej powierzchni najmu 21 500 m kw. Budynek wyróżnia zachwycająca zielona architektura, a realizacja projektu obejmowała całkowity remont wolnostojącego budynku w stylu loftowym z przełomu wieków o powierzchni 2000 m kw. GTC White House otrzymał precertyfikat LEED na poziomie Gold, jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych certyfikatów środowiskowych na świecie.

Biurowiec GTC White House został wybudowany na terenie dawnej fabryki wind zlokalizowanej w biznesowym zagłębiu przy ulicy Váci. Realizacja projektu w tej ważnej i popularnej lokalizacji w Budapeszcie rozpoczęła się w czerwcu 2016 r. Inwestycja ma niepowtarzalną atmosferę, łącząc przeszłość z postępowym spojrzeniem na przyszłość. Budynek został dobrze odebrany na rynku i stał się popularny wśród najemców. Obecnie teren ten obejmuje część 100-letniej byłej fabryki produkującej windy Schlick Elevator Factory, która została całkowicie odnowiona, a w efekcie GTC White House oferuje 2000 m kw. zrewitalizowanej powierzchni biurowej w stylu loftowym i 19 500 m kw. nowej powierzchni wysokiej jakości biur.

Reklama

Budynki znajdują się zaledwie kilka minut drogi od dwóch stacji metra i linii tramwajowej nr 1, a dodatkowo obiekt zapewnia własny garaż mieszczący prawie 300 pojazdów, stację ładowanie samochodów elektrycznych, myjnię samochodową, a także kilkaset stojaków na rowery z prysznicem i przebieralniami. Inne udogodnienia obejmują pokój zabaw, salę konferencyjną, pocztę i nowoczesną restaurację oraz lokal łączący funkcję kawiarni i baru.

Integralnym elementem koncepcji architektonicznej GTC White House były przyjazne dla środowiska rozwiązania, efektywność energetyczna i olśniewająca architektura. Autorem projektu nowego kompleksu jest laureat nagrody Ybl, architekt Zoltán Tima z Kozti, który jest odpowiedzialny za powstanie dużych projektów mieszkaniowych i biurowych, a także za tak przełomowe projekty jak Kossuth ter, plac w centralnej części Budapesztu, i ostatnia rozbudowa lotniska Budapest Liszt Ferenc. Generalnym wykonawcą budynku jest węgierska fima Swietelsky, a finansowanie projektu odbywa się poprzez Raiffeisen Bank na Węgrzech.

Zielony dach, rozwiązania służące ponownemu wykorzystaniu zebranej wody deszczowej, wydajna izolacja i okna pokryte odbijającą światło folią przyczyniają się do zmniejszenia zużycia energii i zrównoważonego środowiska w biurowcu zlokalizowanym w samym sercu miasta. W wyniku tego podejścia GTC White House otrzymało precertyfikację LEED na poziomie Gold. Wyróżnione budynki są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale mogą pochwalić się także prestiżem w świecie biznesu: wśród 100 największych firm wymienionych przez magazyn Fortune, 88 działa zgodnie ze standardem certyfikatu LEED.

W niedawno ukończonym GTC White House znaczna część biur jest już wynajęta, a na pozostałą powierzchnię podpisane zostały umowy wstępne lub prowadzone są rozmowy. Pierwszy najemca, firma BlackRock, największy na świecie zarządca aktywów, jako pierwszy wprowadzi się do budynku w lipcu 2018 r. BlackRock wybrał Węgry i GTC White House jako stałą siedzibę dla swojego Centrum Innowacji i Technologii w Budapeszcie.

GTC ma podpisane umowy na kolejne dwa piętra nowych biur, a obecnie prowadzi zaawansowane negocjacje dotyczące pozostałej wolnej powierzchni ze światowej klasy najemcami, co prawdopodobnie sprawi, że budynek zostanie w 100% wynajęty w trzecim kwartale 2018 roku.

Nowe Projekty

Poza ukończonym nowym biurowcem, GTC Hungary realizuje również dwa inne projekty w obszarze nieruchomości biurowych. Oba znajdują się w XIII dzielnicy Budapesztu, która szybko staje się nowym centrum biznesowym stolicy. The Twist - Budapest City Tower będzie 23-piętrowym wieżowcem o powierzchni 37 000 m kw. Projekt rozpocznie się w lipcu 2018 roku i zapowiada się na jeden z najbardziej spektakularnych budynków biurowych w stolicy Węgier.

Kolejny ważny projekt GTC Hungary to Pillar, który zaoferuje 29 000 m kw. na 7 piętrach w kluczowej lokalizacji o dobrej ekspozycji w XIII dzielnicy. Rozpoczęcie budowy planowane jest na trzeci kwartał 2018 r. Oba nowe projekty biurowe będą oferować kawiarnie, bary z sokami, restauracje, przestrzeń coworkingową, bank i bankomat, obiekty dla rowerzystów, sklepy, centrum konferencyjne i wiele innych udogodnień dla przyszłych najemców, tworząc realną wartość na węgierskim rynku nieruchomości.

Portfolio GTC na Węgrzech

Wraz z ukończeniem GTC White House, węgierski oddział wiodącego dewelopera nieruchomości w regionie GTC powiększa swój portfel nieruchomości w całym kraju do 141 000 m kw. GTC Hungary jest także właścicielem i zarządzcą obecnie najwyższego budynku w Budapeszcie, Duna Tower oraz biurowca Center Point Office, największego centrum biurowego w stolicy, a także GTC Metro i Spiral, a wszystkie budynki są w pełni wynajęte.

O GTC

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem i inwestorem w sektorze nieruchomości, koncentrującym swoje działania na rynku polskim oraz trzech stolicach Europy Środkowo-Wschodniej. Od powstania w 1994 r. Grupa zrealizowała 68 najwyższej jakości, nowoczesne, obiekty biurowe i handlowe z łączną powierzchnią całkowitą wynoszącą ponad 1,2 miliona m kw. w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Obecnie GTC jest właścicielem i zarządcą 42 budynków komercyjnych oferujących 698 000 m kw. powierzchni biurowej i handlowej swoim klientom w Polsce, Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii. Ponadto Grupa realizuje 388 000 m kw. powierzchni handlowej i biurowej w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej, z których 85 000 jest w trakcie budowy.

Akcje GTC SA notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w indeksie mWIG40 oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu. Walory spółki wchodzą także w skład międzynarodowego indeksu Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 index.

Opr. MD

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GTC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »