Ropa naftowa: Kolejny tydzień spadku notowań

Ropa naftowa w USA jest wyceniana w pobliżu 65 USD za baryłkę. Surowiec zmierza do zakończenia tego tygodnia spadkiem ceny o ponad 3 proc. Będzie to już 7. z kolei tydzień zakończony zniżką notowań - takiej serii tygodniowych spadków nie było od 2015 r. - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na wrzesień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 65,46 USD.

Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 5 centów do 71,38 USD za baryłkę.

Na Międzynarodowej Giełdzie Energii w Szanghaju ropa niemal bez zmian - po 500,0 juanów za baryłkę.

Na rynkach są obawy o konsekwencje kryzysu gospodarczego w Turcji. Do tego nie znika niepokój o skutki wojen handlowych na linii USA-Chiny.

- Jeśli kryzys w Turcji jeszcze się pogorszy, to będą coraz silniejsze obawy o jego negatywny wpływ na globalną gospodarkę, która już teraz "zmaga się" z wojną handlową amerykańsko-chińską - mówi Satoru Yoshida, analityk rynku surowców w Rakuten Securities Inc. w Tokio.

Reklama

- Na notowania ropy negatywnie mogą też oddziaływać dane o amerykańskich zapasach tego surowca, które mogą kontynuować zwyżkę w nadchodzących tygodniach, chociaż zwyczajowo w sierpniu spadały - dodaje.

Departament Energii USA (DoE) podał w najnowszym raporcie, że zapasy ropy wzrosły w ubiegłym tygodniu o 6,81 mln baryłek, gdy tymczasem analitycy spodziewali się ich spadku o 2,5 mln baryłek.

Ropa w USA na NYMEX straciła w ciągu ostatnich 7 tygodni ponad 12 proc. To najdłuższe takie tygodniowe pasmo spadkowe od sierpnia 2015 r.

W tym tygodniu spadek ceny WTI wyniósł na razie 3,2 proc.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: ropa naftowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »