Bezrobocie w USA. Fed monitoruje sytuację

W piątek prezes Fed z Dallas Robert Kaplan powiedział, że stopa bezrobocia w USA może osiągnąć szczyt na poziomie od 10 do 15 proc., po czym powinna spaść do 7-8 proc. pod koniec roku.

- Odbicie gospodarcze w USA po pandemii powinno być solidne – Bostic, Fed . Gospodarka USA skurczy się w II kw., ale powinna zanotować solidne odbicie w III kw. - powiedział w piątek Raphael Bostic, prezes Fedu z Atlanty w wywiadzie dla Bloomberg TV. Dodał, że Fed monitoruje stale sytuację na rynku nieruchomości. - Istnieje możliwość, że gdy kryzys zdrowia publicznego zostanie opanowany, a problem koronawirusa zniknie, gospodarka może odbić się dość mocno – powiedział Raphael Bostic.

- Następny miesiąc lub dwa mogą być trudne, zależy od tego, jak poradzimy sobie z tym kryzysem zdrowia publicznego - dodał. Według Bostica celem Fedu jest zapewnienie, aby pandemia nie odbiła się mocno na rynku mieszkaniowym. - Chcemy mieć pewność, że na rynku nieruchomości nie zobaczymy powtórki z czasu ostatniego kryzysu finansowego - powiedział prezes Fed z Atlanty.

Reklama

W piątek prezes Fed z Dallas Robert Kaplan powiedział, że stopa bezrobocia w USA może osiągnąć szczyt na poziomie od 10 do 15 proc., po czym powinna spaść do 7-8 proc. pod koniec roku.  Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wzrosła o 3 mln do 3,283 mln -poinformował Departament Pracy USA. Oczekiwano, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 1,7 mln.

To najwyższy wzrost bezrobocia w USA w historii.  Amerykańscy senatorzy i urzędnicy administracji osiągnęli porozumienie w sprawie ustawy o bodźcach  ekonomicznych w celu złagodzenia skutków epidemii koronawirusa dla gospodarki. Uzgodniony po kilku dniach negocjacji pakiet stymulacyjny ma być wart 2 biliony dolarów. 

W poniedziałek Rezerwa Federalna USA uruchomiła zakup nieograniczonej liczby obligacji w celu utrzymania niskich kosztów finansowania zewnętrznego i ustanowi programy zapewniające przepływy kredytowe do korporacji, a także do władz stanowych i lokalnych. 15 marca Fed obniżył stopę funduszy federalnych do 0-0,25 proc.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Fed | USA | bezrobocie w USA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »