FTSE100 rośnie, gdyż wydawało się, że dogadana została pomoc dla Grecji

W trakcie dzisiejszego poranka wzrosła wartość indeksu FTSE100 po informacji, że Francja i Niemcy osiągnęły porozumienie w sprawie wsparcia dla Grecji. Indeks londyński krótko po rozpoczęciu notowań znajdował się na poziomie 5871,10 pkt., czyli 0,3 proc. ponad wczorajszym zamknięciem.

W trakcie dzisiejszego poranka wzrosła wartość indeksu FTSE100 po informacji, że Francja i Niemcy osiągnęły porozumienie w sprawie wsparcia dla Grecji. Indeks londyński krótko po rozpoczęciu notowań znajdował się na poziomie 5871,10 pkt., czyli 0,3 proc. ponad wczorajszym zamknięciem.

Niemiecki DAX w tym samym czasie zyskiwał na wartości 0,48 proc., a francuski CAC-40 0,15 proc. Oświadczenie, jakie opublikował gabinet prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy, informowało o tym, że po 7 godzinach rozmów, osiągnięto porozumienie między przywódcami Niemiec i Francji. Na spotkaniu był obecny również szef Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet. Oświadczenie pojawiło się w dniu, w którym ministrowie finansów krajów strefy euro mają dyskutować na temat wsparcia dla Grecji, która ostatnio uchwaliła dwa pakiety oszczędnościowe.

Rośnie cena Kingfisher po danych o sprzedaży

Kingfisher był dziś przed południem na drugim miejscu pod względem skali wzrostu wśród spółek wchodzących w skład indeksu FTSE100. Cena spółki wzrosła o 2,84 proc. po tym jak ujawniono raport o sprzedaży za 11 tygodni zakończonych 16 lipca. Sprzedaż ogółem wzrosła o 1 proc., ale biorąc po uwagę sprzedaż porównywalną z rokiem ubiegłym zmiana wyniosła -0,5 proc. O ile wzrosła sprzedaż w krajach takich jak Polska, czy Francja, to przychody z terenu Wielkiej Brytanii nie były już tak dobre. Spadły one o prawie 5 proc. oraz o 5,5 proc. przy porównaniu z okresem roku ubiegłego.

Reklama

Za przyczynę słabszego wyniku uznaje się gorsze warunki atmosferyczne oraz wyprzedaże zamykanego konkurenta Focus DIY. Szef Kingfishera Ian Cheshire

powiedział: "Te wyprzedaże związane z upadkiem Focus DIY właśnie się kończą i patrząc w przyszłość, jestem spokojny, że przyniesie ona dobre wyniki dla sektora B&Q".

Indeks FTSE100 spada, ale rośnie cena AstraZeneca

Przed południem wartość indeksu FTSE100 spadała o 0,5 proc. pomimo porannego wzrostu. Najsilniejszą spółką przedpołudnia była AstraZeneca, której cena rosła o 3,15 proc. Taki wzrost ceny pojawił się po informacji, że amerykański regulator rynku leków zaaprobował tabletki Brilinta pomagające redukować ryzyko zawału serca osobom z chorobą wieńcową. Przez następne 12 miesięcy spółka będzie współpracować z komitetami oraz grupami ze strony rządu i szpitali. Szef spółki David Brennan powiedział, że ponad 1 mln osób w Ameryce diagnozowanych jest na chorobę wieńcową. Dodał on: "Fakt, że lekarze mają do dyspozycji nowy i bardziej wydany lek niż dotychczasowe, jest niezmiernie istotny".

Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii wzrosła o 0,3 proc.

W czerwcu odnotowano wzrost wartości sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii o 0,3 proc. Tymczasem wielkość sprzedaży w tym samym okresie wzrosła o 0,7 proc. Między czerwcem 2010, a ostatnim czerwcem wartość i wielkość sprzedaży wzrosła o 0,4 proc. głównie za sprawą wzrostu sprzedaży pozasklepowej oraz sprzedaży paliw. Największy spadek sprzedaży zanotowały sklepy, które w przeważającej części sprzedają żywność. Detaliści z indeksu FTSE100 jak Marks & Spencer czy Next tracili na wartości odpowiednio 1,02 proc. i 0,17 proc.

Podczas czerwca wydano w sektorze detalicznym 32,1 mld funtów. Szef Brytyjskiego Konsorcjum Detalistów Stephen Robertson stwierdził, że branża detalistów ma jeszcze wiele do zrobienia i czekają się trudne miesiące. Sprzedaż w lipcu będzie osłabiona wyprzedażami oraz niestandardowo deszczową pogodą.

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Dowiedz się więcej na temat: rynki | pomoc dla Grecji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »