Kryzys na belgijskim wybrzeżu

Kryzys daje się we znaki hotelarzom i restauratorom na belgijskim wybrzeżu. Turyści, którzy odwiedzili w tym roku nadmorskie miejscowości w Belgii, nie zostawili tam tyle pieniędzy co wcześciej.

Kryzys daje się we znaki hotelarzom i restauratorom na belgijskim wybrzeżu. Turyści, którzy odwiedzili w tym roku nadmorskie miejscowości w Belgii, nie zostawili tam tyle pieniędzy co wcześciej.

Tak wynika z raportu organizacji UNIZO zrzeszającej małe i średnie firmy we Flandrii.

Mimo pięknej pogody, która przyciągnęła turystów nad belgijskie morze, hotelarze i restauratorzy nie mają powodów do zadowolenia. Przede wszystkim z powodu kryzysu urlopowicze skrócili wakacje. Zamiast dwóch tygodni czy nawet miesiąca, decydowali się tylko na tygodniowe wyjazdy. Wiele miejsc w hotelach było więc wolnych. Poza tym, zamiast częstych wizyt w restauracjach, Belgowie starali się sami zadbać o wyżywienie i przygotowywali posiłki we własnymi zakresie. A jeśli już w ciągu dnia decydowali się zjeść coś na mieście, to raczej kupowali tańsze kanapki.

Reklama

_ _ _ _ _

Kolejne dane ekonomiczne świadczą o przyspieszeniu gospodarczym w kilku bogatych krajach. Optymistyczne informacje napłynęły między innymi z Wielkiej Brytanii, USA i z Niemiec.

Brytyjski urząd statystyczny podał, że tempo wzrostu gospodarczego wyniosło w drugim kwartale 0,7 procent, nieco więcej niż sądzono. W skali roku to półtora procent; zdaniem niektórych analityków świadczy to o przyspieszeniu, po sześciu latach recesji i stagnacji. W Stanach Zjednoczonych najszybciej od pięciu miesięcy rozwija się sektor przemysłowy. Z kolei w Niemczech odnotowano wzrost nadwyżki budżetowej, który wynosi obecnie 0,6 procent PKB. To rzadkość w Unii Europejskiej; większość krajów ma bowiem nie nadwyżkę, a deficyt budżetowy. Opublikowany wczoraj wskaźnik PMI określający aktywność finansową menadżerów firm wskazuje też, że optymizm gospodarczy w całej strefie euro jest największy od ponad dwóch lat.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »