Nikkei 225 nieznacznie wzrósł w wyniku zamykania krótkich pozycji

W trakcie dzisiejszych notowań wartość indeksu Nikkei wzrosła o 0,07 proc. wobec poziomu z wczorajszego zamknięcia, które było najniższe od tygodnia. Wsparciem dla rynku, zdaniem agencji Reutersa, było zamykanie krótkich pozycji na spółkach energetycznych.

W trakcie dzisiejszych notowań wartość indeksu Nikkei wzrosła o  0,07 proc. wobec poziomu z wczorajszego zamknięcia, które było najniższe od tygodnia. Wsparciem dla rynku, zdaniem agencji Reutersa, było zamykanie krótkich pozycji na spółkach energetycznych.

Poprawa nastrojów była jednak krótkotrwała i szybko się one popsuły w związku z oczekiwaniem na wyniki spółek, które będą zawierały informacje o skutkach trzęsienia ziemi z 11 marca. Nikkei zakończył dzień na poziomie 9590,93 pkt., czyli zwyżką o ponad 6 pkt. W ubiegłym tygodniu największą grupą kupujących japońskie spółki byli inwestorzy zagraniczni, a lokalny kapitał ma nadzieję, że to zainteresowanie będzie długoterminowe. Pozytywną wiadomością dla japońskich akcji było także zatrzymanie wycieku do oceanu skażonej wody z uszkodzonego reaktora.

Wsparcie dla Portugalii pomogło rynkom europejskim

Wiadomość, że Portugalia planuje prosić Unię Europejską o wsparcie poprawiła nastroje na rynkach w Europie. Przed południem indeks FTSEurofirst300 zyskiwał na wartości 0,3 proc. W tym samym czasie bankowy indeks STOXX Europe 600 rósł o 0,9 proc., a wraz z nim rosły wyceny Intensa Sanpaolo i Banco Santander. Skala poprawy była jednak ograniczona, gdyż wsparcie dla Portugalii jest faktycznie kolejnym krokiem w ramach kryzysu zadłużenia w Europie.

Reklama

W tym tygodniu doszło do obniżenia ratingu długoterminowego długu portugalskiego przez agencję Moody's w związku niepewnością polityczną, gdyż obecny rząd podał się do dymisji i kraj czekają nowe wybory. Agencja podkreśla także możliwość obniżenia ratingu dla długu krótkoterminowego.

Banki są najmocniejszym sektorem w indeksie FTSE100

Po informacji o chęci Portugalii uzyskania wsparcia od Unii Europejskiej poprawiła się wycena sektora bankowego w Europie. W trakcie porannych notowań Royal Bank of Scotland był liderem głównego indeksu londyńskiego parkietu i zyskiwał 2,66 proc. Cena Barclays rosła o 2,46 proc., a HSBC o 1,71 proc.

Także i pozostałe spółki finansowe miały się lepiej. Lloyds Banking Group zyskiwał na wartości 1,7 proc., a Aviva 1,3 proc. Wczoraj liderem indeksu były papiery Marks&Spencer w związku z komunikatem o wielkości sprzedaży. Wczoraj także nieźle miały się wycen banków, a wycena Lloyds Banking Group była druga co do skali poprawy po informacji dotyczącej przejęcia HBOS.

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »