Polski Kongres Prawa Energetycznego 2012 - Gaz Łupkowy

Jak pokazuje międzynarodowe doświadczenie, z działalnością polegającą na poszukiwaniu, rozpoznawaniu i wydobywaniu gazu ze złóż niekonwencjonalnych wiążą się zarówno korzyści jak i zagrożenia, których optymalny podział pomiędzy przedsiębiorców, państwo i społeczności lokalne wymaga zaangażowania władzy.

Modelowa, idealna regulacja powinna przede wszystkim nie szkodzić podmiotom gospodarującym, chronić wartości konstytucyjne i interesy obywateli. Po kilkunastu latach od pierwszego szczelinowania hydraulicznego wykonanego na złożach łupkowych i wydobycia paliwa na skalę przemysłową społeczność międzynarodowa wzbogaciła się o doświadczenia związane z reglamentacją prawną. Wiadomość o możliwości ekstrakcji węglowodorów ze skały łupkowej występującej w Polsce rozpoczęła dyskusję na temat niezbędnego zakresu i jakości państwowej ingerencji w działalność górniczą, czego zwieńczeniem było wejście w życie na początku bieżącego roku nowej Ustawy prawo geologiczne i górnicze.

Reklama

Celem Polskiego Kongresu Prawa Energetycznego 2012 - Gaz Łupkowy, który odbędzie się 17 października 2012 r. w Warszawie, pod patronatem Ministerstwa Skarbu Państwa, Ministerstwa Sprawiedliwości, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. jest m.in. odpowiedź na pytanie, jak w optymalny sposób powinna wyglądać regulacja działalności gospodarczej polegającej na poszukiwaniu, rozpoznawaniu i wydobyciu gazu ze złóż niekonwencjonalnych i jak blisko bądź jak daleko od tego modelu znajdują się polskie rozwiązania legislacyjne.

Szczegóły na stronie www.energetyczny.allerhand.pl

Grzegorz Pizoń, Instytut Allerhanda

Dowiedz się więcej na temat: gaz | 2012 | prawo energetyczne | kongres | gaz łupkowy | prawo | Polskie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »