Tylko podatek liniowy!

Relatywnie niski podatek liniowy od dochodów może spowodować dynamiczny rozwój polskiej gospodarki, tak jak to miało miejsce np. w Irlandii - uważa Steve Forbes, który przybył z wizytą do Polski z okazji wydania pierwszego numeru polskiej edycji magazynu "Forbes".

Na spotkaniu w Business Centre Club, 58-letni wydawca miesięcznika "Forbes" podkreślił, że obniżenie podatków ma podstawowe znaczenie dla wzrostu gospodarczego kraju. Dla Polski, jego zdaniem, taki podatek mógłby wynosić 15 procent.

W opinii Forbesa, Polska nie powinna się wzorować na takich krajach jak Francja czy Niemcy, a raczej przyjąć irlandzki model gospodarki. Jak podkreślił, Irlandia w ciągu 25 lat z biednego kraju stała się mocna ekonomicznie i wyprzedziła pod względem zamożności nawet Wielka Brytanię.

Kolejnym niezbędnym czynnikiem jest stabilizacja waluty. Forbes uważa, że Polska powinna dążyć do przystąpienia jak najszybciej do strefy euro. Ważnym elementem, w jego przekonaniu, jest także prawo pracy. Powinno być ono dostatecznie elastyczne, gdyż tylko takie przepisy zmniejszą zatrudnienie w szarej strefie.

Reklama

Magazyn "Forbes" jest miesięcznikiem gospodarczym skierowanym do menedżerów wyższego i średniego szczebla oraz do biznesmenów. Istotną część magazynu stanowią unikalne rankingi, opinie, analizy i komentarze najwybitniejszych postaci światowego biznesu, zaczerpnięte z amerykańskiej edycji pisma.

Polska edycja "Forbes" jest ósmym nieanglojęzycznym wydaniem magazynu, ukazującego się już m.in. w Brazylii, Japonii, Chinach, Korei i Rosji. Pierwsze wydanie ukazało się na rynku w 1917 roku.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »