Wsparcie Bank Japonii pomogło indeksowi Nikkei225

Nikkei225 zakończył dzisiejsze notowania wzrostem wartości, a nastroje były poprawione m.in. dzięki Bankowi Japonii. Główny indeks w Tokio zakończył dzień wzrostem o 0,19 proc. na poziomie 9467,15 pkt.

Nikkei225 zakończył dzisiejsze notowania wzrostem wartości, a nastroje były poprawione m.in. dzięki Bankowi Japonii. Główny indeks w Tokio zakończył dzień wzrostem o 0,19 proc. na poziomie 9467,15 pkt.

Wczorajsze notowania także zakończyły się wzrostem wartości indeksu. Zmiana wyniosła 0,07 proc., a przyczyną poprawy była zmiana opinii o japońskich bankach przez analityków JP Morgan, a część tych banków jest wierzycielami Tepco.

Zdaniem Reutersa dzisiejsza poprawa nastrojów miała związek z możliwością zakupu jednostek funduszy ETF przez Bank Japonii, gdyby doszło do większej wyprzedaży. W związku z tym inwestorzy mniej obawiają się agresywnej wyprzedaży. Od końca 2010 roku bank centralny dokonał takich zakupów na kwotę 900 mld jenów.

Przychody spółek wydobywczych przekroczyły 400 mld dolarów

Wyceny spółek wydobywczych mogą zyskiwać na wartości na podstawie raportu wskazującego, że w 2010 roku przychody 40 największych spółek wydobywczych przekroczyły 400 mld dolarów. Raport sygnowany przez PricewaterhouseCoopers (PwC) wskazuje na wzrost zysków do 110 mld dolarów, czyli o 156 proc., a wielkość aktywów osiągnęła wartość 1 bln dolarów.

Reklama

Odnotowuje się wzrost optymizmu w związku z powrotem już wkrótce złotych czasów. PwC dodaje, że "rosnący popyt na produkcję pochodzący głównie z rynków wschodzących, będzie wspierał tą gałąź, a podaż będzie największym wyzwaniem dla tego sektora: potrzeba eksploatacji bardziej oddalonych lokalizacji". Wschodząca w skład indeksu FTSE100 spółka Antofagasta zyskiwała dziś o 1,14 proc. i zajmowała trzecie miejsce wśród najmocniejszych papierów. Cena Xstraty rosła o 0,56 proc., a Rio Tinto spadła o 0,04 proc.

Sprzedaż Argos spada, cena spółki matki także

Notowana w ramach indeksu FTSE250 grupa Home Retail Group zanotowała spadek ceny po informacji o sprzedaży Argos. Przed południem przecena osiągnęła 11,52 proc. W raporcie okresowym grupa podała, że w ciągu 13 tygodni zakończonych 28 maja przychody Argosu wyniosły 817 mln funtów, czyli były niższe o 8,1 proc. Sprzedaż Homebase wyniosła 458 mln funtów, czyli podobnie jak rok wcześniej, lecz w tym kwartale otwarto tylko jeden nowy sklep.

Komentując wyniki szef spółki Terry Duddy stwierdził: "Warunki prowadzenia działalności, a w szczególności dla Argosu, okazały się trudniejsze od naszych oczekiwań". W trakcie dzisiejszego poranka także inne spółki handlu detalicznego traciły na wartości. Marks and Spencer i Next z indeksu FTSE100 spadały o 1,48 proc. i 0,8 proc.

Bank Anglii utrzymał stopy procentowe na dotychczasowym poziomie, funt nie reaguje

Komitet Polityki Monetarnej (MPC) Banku Anglii podjął decyzję o utrzymaniu stóp procentowych na poziomie 0,5 proc. Ogłosił on również, że kwota przeznaczona na luzowanie ilościowe utrzymana jest na poziomie 200 mld funtów. Po tej informacji wartość funta nie zmieniła się wobec dolara i utrzymała poziom 1,6404. Tymczasem euro minimalnie się poruszyło z 88,93 do 88,96p. Jak podaje Reuters, wartość waluta nie zmieniła się, gdyż inwestorzy spodziewali się takich decyzji.

Wcześniej, funt zyskał wobec dolara i euro, lecz część analityków wskazywała na możliwość zniwelowania tego wzrostu, gdyż ECB będzie przygotowywał się do poniesienia stóp procentowych. ECB także dziś nie zmienił stóp procentowych, ale oczekuje się, że zrobi to na posiedzeniu w lipcu.

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »