Głęboka przecena

Początek notowań w Warszawie przyniósł głębokie spadki indeksów, jednak od razu znaleźli się chętni do kupna akcji. WIG20 wrócił powyżej 2900 punktów.

Początek notowań w Warszawie przyniósł głębokie spadki indeksów, jednak od razu znaleźli się chętni do kupna akcji. WIG20 wrócił powyżej 2900 punktów.

Rynek przywitał inwestorów 2-proc. spadkiem WIG20, w czym nie różnił się on specjalnie od indeksów regionu. Po godzinie notowań udało się jednak odzyskać 50 z 60 straconych na otwarciu punktów, a obroty towarzyszące temu odbiciu są dwa razy wyższe niż wczoraj o tej samej porze. Mimo wszystko wypada uznać, że obecny poziom indeksu 2910-2930 punktów to opór dla dalszych zwyżek. Jego sforsowanie byłoby bardzo dobrą wiadomością na koniec tygodnia.

Nie będzie to jednak łatwe, bo wyraźnie widać, że odbicie zatrzymało się w tej właśnie strefie, a do głosu dochodzi podaż. Jak zwykle w ostatnich dniach najwięcej dzieje się przy akcjach KGHM ? tutaj wartość transakcji przekracza już 100 mln PLN, a sam papier po porannym spadku wyszedł na niewielki plus. Tanieją też akcje spółek paliwowych, oraz większości banków. Pod kreską są akcje Pekao SA.

Reklama

Na szerokim rynku na jedną akcję drożejącą przypadają trzy taniejące (średnio o 1,8 proc.). Nadal trwa zabawa z kursem eCardu (100 proc. powyżej ceny emisyjnej), a w czołówce papierów drożejących są przede wszystkim akcje małych spółek.

Na rynkach Europy Zachodniej indeksy również tracą na wartości, a średnia skala spadku sięga 0,5 proc. Węgierski BUX tymczasem traci już 2,2 proc. i na tym rynku nie widać nawet prób odbicia indeksu, co może zaszkodzić naszej giełdzie w dalszej części dnia.Rynek walutowy jest dziś wolny od emocji, których dostarcza GPW. Za euro płaci się 4,04 PLN, za dolara 3,185 PLN, a za franka szwajcarskiego 2,59 PLN.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu, zapytaj doradcy OpenFinance Niniejszy dokument jest materiałem informacyjnym. Nie powinien być rozumiany jako materiał o charakterze doradczym oraz jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji i mogą ulec zmianie bez zapowiedzi. Open Finance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania.

Open Finance
Dowiedz się więcej na temat: przecena | WIG20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »