Przejdź do głównej części strony

Nawigacja

Górne menu

PASAŻ FINANSOWY

Poczta Polska wprowadza nową usługę

Klienci Poczty Polskiej mogą już nadawać przekazy pocztowe bez wychodzenia z domu. Firma wprowadziła opcję nadania przekazu przez internet. Stan realizacji usługi można śledzić na stronie internetowej Poczty Polskiej - podała firma w komunikacie.

Przekaz można nadać przez internet na adres domowy, poste restante lub do skrytki pocztowej
Przekaz można nadać przez internet na adres domowy, poste restante lub do skrytki pocztowej /INTERIA.PL

Co miesiąc klienci Poczty Polskiej nadają ponad 1 mln sztuk przekazów pocztowych.

Więcej na ten temat

  • "Skoro politycy uważają, że państwowy monopol na dostarczanie poczty jest korzystny dla klienta, to dlaczego monopoliści za wszelką cenę próbują uniemożliwić wejście konkurencji na rynek? Przecież klienci nie będą wybierali tego, co jest dla nich niekorzystne". Kpiące słowa Miltona Friedmana idealnie pasują do polskiej rzeczywistości pocztowej. więcej »

Przekaz pocztowy można nadać wchodząc na stronę internetową Poczty Polskiej i klikając w baner "Ekspres Pieniężny". Następnie trzeba wybrać opcję: przekaz pocztowy. System podpowiada nazwy ulic, miejscowości oraz kod pocztowy. Realizacja przekazu pocztowego rozpoczyna się po wpłynięciu pieniędzy na podane konto Poczty Polskiej. Czas realizacji usługi to 3-4 dni robocze od otrzymania pieniędzy przez Pocztę. Koszt to 5,20 zł + 1 proc. od kwoty przekazu.

Oprócz standardowego dostarczenia przekazu na adres domowy, przekaz pocztowy można też nadać na "poste restante" (na adres wybranej placówki pocztowej) lub do skrytki pocztowej. Można również skorzystać z usługi potwierdzenia odbioru. Podobnie jak w tradycyjnym przekazie pocztowym nadawanym w okienku, w przekazie pocztowym elektronicznym można dołączyć korespondencję. Musi być nie dłuższa niż 160 znaków.

Dla firm - masowych nadawców - Poczta Polska przygotowała kompleksową obsługę obrotu przekazowego. Firma, która jest zainteresowana nadawaniem przekazów pocztowych za pośrednictwem strony, może rejestrować przekazy samodzielnie w serwisie lub wczytywać pliki z danymi. Nadawanie przekazów jest możliwe zarówno po podpisaniu umowy z Pocztą Polską, jak i bez umowy - po poprawnym zalogowaniu się w serwisie.

Źródło informacji: PAP

Więcej o:
usługi,
Poczta Polska SA,
przelew bankowy,
gotówka,
pieniądze,
przelew

Dodatki

 

Ankieta

Czy akcje Facebooka będą dobrą inwestycją?





Czy akcje Facebooka będą dobrą inwestycją?

Dziękujemy. Twój głos został już zarejestrowany
WYNIKI

Tak

 
21%

Nie

 
61%

Trudno powiedzieć

 
12%

Nie mam zdania

 
6%Głosów: 6144

Zagłosuj w innych ankietach »



Informacje dodatkowe