Pogłębienie korekty

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie kończyły tydzień wysokiej zmienności i dużych emocji, w którym WIG20 zameldował się nad poziomem 2550 pkt., by w finale wrócić pod połamany opór i postawić pod znakiem zapytania zdolność strony popytowej do kontynuacji wcześniej obserwowanych zwyżek.

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie kończyły tydzień wysokiej zmienności i  dużych emocji, w którym WIG20 zameldował się nad poziomem 2550 pkt., by w finale wrócić pod połamany opór i postawić pod znakiem zapytania zdolność strony popytowej do kontynuacji wcześniej obserwowanych zwyżek.

Ostatnia sesja tygodnia była w największym stopniu konsekwencją układu sił na rynku po środowym wybiciu nad 2550 pkt. i czwartkowym powrocie pod barierę, która jest punktem odniesienia dla ocen kondycji rynku. Rozdanie zaczęło się od pogłębienia wczorajszego spadku, później zmieniło się w próbę konsolidacji, a w finale w nowe minima dwudniowego cofnięcia i zamknięcie na poziomie 2528 pkt. Dzienny spadek WIG20 wyniósł 0,4 procent, co zredukowało tygodniową zwyżkę do 2 procent. Liderami obozu podażowego byli liderzy wcześniejszych zwyżek, więc spadek miał w sobie również element realizacji zysków. W indeksie WIG20 dobrze zaprezentowały się tylko spółki Pekao i PKN Orlen, które zyskały na wartości w kontrze do przeceny pozostałych spółek z koszyka blue chipów. Z perspektywy końca tygodnia kluczowym elementem jest niezdolność rynku o utrzymania się nad oporem, co owocuje wzmocnieniem konsolidacyjnego zawieszenia, którego częścią może być groźny dla byków układ podwójnego szczytu. Do potwierdzenia zagrożenia potrzeba jednak mocnego cofnięcia w kolejnym tygodniu. Pozytywnym elementem jest możliwe najwyższe zamknięcie tygodnia w trendzie wzrostowym, ale większość graczy będzie stale spoglądała na zawahanie byków na 2550 pkt. Tydzień kończy się zatem sygnałem, iż rejon 2550 pkt. pozostaje punktem odniesienia ocen kondycji rynku i w nowym tygodniu należy oczekiwać kolejnych sesji, które będą oceniane przez pryzmat położenia wykresu wobec wrześniowego szczytu.

Reklama

Adam Stańczak

DM BOŚ S.A.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »