
W ubiegłym roku 28 proc. z prezesów 50 największych firm z Listy 500 "Rzeczpospolitej" pożegnało się ze stanowiskiem. Podobnie było wśród największych spółek giełdowych skupionych w WIG20. Rotacja na poziomie 25 proc. to sporo, choć wyraźnie mniej niż rok wcześniej - wtedy aż siedem firm z tej grupy wymieniło szefa, czemu sprzyjały m.in. powyborcze roszady w spółkach Skarbu Państwa. Wymiany prezesów widoczne też były wśród wszystkich spółek publicznych.
Według obliczeń "Rz", w ubiegłym roku 91 firm, czyli niespełna 19 proc. wszystkich spółek notowanych na warszawskiej giełdzie i na rynku NewConnect, zmieniło prezesa. Rok wcześniej takich zmian było 96, ale ponieważ firm na giełdzie było mniej, odsetek roszad sięgał 21 proc. Jeszcze większy spadek nastąpił na świecie.
Jak wynika z ocen Korn/Ferry International, światowego lidera executive search, czyli rekrutacji na najwyższe stanowiska kierownicze, 2009 r. był w tej branży okresem globalnej recesji. Liczba zmian zmalała o połowę - szefów wymieniła co dziesiąta firma.
Więcej szczegółów w dzisiejszej publikacji "Rzeczpospolitej".






~SSe
Co za ciemnotę znowu się nam wciska.
~SSe
~GOGA
LUB DWA PRZED KONCEM KADENCJI I DOSTAJA ODPRAWE TAKA JAK MOJE 5 LETNIE ZAROBKI
~PRACOWNIK
WYWALIĆ WSZYSTKICH DYREKTORÓW POWOŁANYCH Z KLUCZA PRZYNALEŻNOŚCI DO ZWIĄZKU, SOLIDARNOŚĆ.TO JEST ...
~Kolec1610
Tak wielkie nieszczęście nas spotka
~jak?
Prawda jest taka, że szef zawsze na cztery łapy spadnie. zawsze jakaś posadka będzie dla tych naj...
~R
jeszcze tylko,niech Antek ukończy jeszcze zagranicznego MBA,ACCA lub CFA,to pogadamy,o ile Antek...
~DetaL
biedni prezesi!
~$$ kasa!
nazwy hipermarkety - może złe porównanie - wielkie hello o nic!!! roszady własnie, smiech na sali...
dodaj komentarz »wszystkie wątki »