Przejdź do głównej części strony

Nawigacja

Górne menu

PASAŻ FINANSOWY

Walka o pozycje

Wczorajsze rozstrzygnięcia za Oceanem, gdzie tamtejsze parkiety zyskały na wartości po odpowiednio 0,6% dla indeksów S&P500 oraz DJIA oraz pozytywnie zakończonej sesji w Azji, gdzie tamtejszy Nikkei2254 handel zakończył na plusie wynoszącym 0,8% powinny wesprzeć stronę popytową na Starym Kontynencie.

Entuzjazm inwestorów wydają się chłodzić wskazania kontraktów na amerykańskie indeksy (-0,1%) oraz podążające za nimi poziomy rynków terminowych w Europie, które znajdują się na lekkich minusach. Wczorajsza sesja w Warszawie należała do udanych za czym niewątpliwe stali duzi inwestorzy, którzy aktywnie nabywali polskie obligacje skarbowe przyczyniając się tym samym do spadku ich rentowności.

Wczorajsze zwyżki mogą, choć wcale nie musza studzić dzisiejszych prozakupowych zachowań inwestorów obecnych na GPW, dlatego też od przewagi którejś ze stron zależeć będzie ostateczny poziom podążania rynku. Wczorajszy dzień należał do kupujących, gdyż o swojej aktywności przypomniał znaczący inwestor, który aktywnie nabywał kontrakty terminowe na indeks WIG20. Reasumując spodziewam się, iż dzisiejszą sesję na warszawskim parkiecie rozpoczniemy na neutralnych poziomach, co wraz z możliwością kontynuacji wzrostów powinno wesprzeć stronę popytowa do walki o poziom 2550pkt, gdzie powinna uaktywnić się podaż.

W dniu dzisiejszym nie zabraknie doniesień makro wśród których poznaliśmy już poziom niemieckiej inflacji konsumenckiej, która utrzymała się w sierpniu na tym samym poziomie +1,0% r/r. O godz. 14.30 na rynek napłyną cotygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy, które mogą przyczynić się do większej zmienności przed końcem notowań w Warszawie.

Marcin Stebakow

ródło informacji: Dom Maklerski BDM S.A.

Dodatki

 

Ankieta

Czy Polaków trzeba zmusić do odkładania na przyszłą emeryturę?




Czy Polaków trzeba zmusić do odkładania na przyszłą emeryturę?

Dziękujemy. Twój głos został już zarejestrowany
WYNIKI

Tak

 
32%

Nie

 
60%

Trudno powiedzieć

 
8%Głosów: 4981

Zagłosuj w innych ankietach »


Twój komentarz może być pierwszy!

Piszesz jako Gość

znaków do wpisania: 4000

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Informacje dodatkowe