Wycena BHP Billiton spała, choć przychody i zyski wzrosły

Dzisiejsze notowania BHP Billiton rozpoczęły się od spadku ceny, mimo że gigant energetyczny poinformował o wzroście przychodów i zysków. Na początku sesji wycena spółki spadła o 35,5p, czyli o 1,42 proc. względem wczorajszego zamknięcia. Miało to miejsce po tym, jak BHP Billiton opublikował wyniki za półroczne zakończone 31 grudnia 2010 roku.

Dzisiejsze notowania BHP Billiton rozpoczęły się od spadku ceny, mimo że gigant energetyczny poinformował o wzroście przychodów i zysków. Na początku sesji wycena spółki spadła o 35,5p, czyli o 1,42 proc. względem wczorajszego zamknięcia. Miało to miejsce po tym, jak BHP Billiton opublikował wyniki za półroczne zakończone 31 grudnia 2010 roku.

Przychody wzrosły o 39 proc. względem podobnego okresu w roku 2009. Wartość przychodów osiągnęła poziom 34,17 mld dolarów, a zysk wzrósł o 71 proc. do poziomu 10,5 mld dolarów. Wzrosła również wartość międzyokresowej dywidendy do 46c na akcję, czyli o 10 proc. Pomimo takich wyników notowania w Londynie wyznaczyły szczyt na poziomie 2480, a dołek na 2451 osiągając poziom równowagi na 2464,5.

Handel na największym rynku akcji na świecie

Wkrótce może ulec zmianie sposób handlu dzięki połączeniu New York Stock Exchange (NYSE) Euronext i Deutsche Boerse AG. Obie spółki ogłosiły wczoraj, że się łączą tworząc lidera handlu akcjami na świecie. Jak podają spółki, dzięki temu powstanie największa na świecie platforma zarządzania ryzykiem i handlu instrumentami pochodnymi, a równocześnie największy parkiet akcyjny i miejsce pozyskania kapitału. Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana do końca 2011 roku. Oświadczenie obu spółek głosi:

Reklama

"Podmiot powstały z połączenia zaproponuje swoim klientom globalną skalę, innowacyjne produkty, efektywność operacyjną i kapitałową, oraz rozbudowany wachlarz możliwości technologicznych i informacji rynkowej".

Posiadacze Deutsche Boerse będą w nowym podmiocie mieć 60 proc. głosów, a właściciele NYSE Euronext 40 proc. głosów. Ta wiadomość pojawiła się krótko po tym, jak oznajmiono o połączeniu TMX Group i London Stock Exchange Group, co skutkowało powstaniem wspólnego rynku dla 6700 spółek.

Po opublikowaniu raportu o inflacji spadła wartość funta

W trakcie dzisiejszych porannych notowań wartość funta spadła po tym jak Bank Anglii opublikował raport o inflacji. Przed południem Reuters donosił o wyznaczeniu przez funta dziennego minimum względem dolara po obniżeniu przez BoE oczekiwań wobec wzrostu gospodarczego w Wielkiej Brytanii.

Faktycznie, funt spadał po tym, jak Bank Anglii obniżył poziom prognoz względem podobnego raportu sprzed kwartału. BoE ujawnił, że oczekuje wzrostu inflacji w najbliższym czasie do 4-5 proc. czyli powyżej 2 proc., jakie są celem banku centralnego. W rezultacie euro wyznaczyło szczyt sesji na poziomie 84,18p. Przed publikacją wycena euro wynosiła 83,85p.

Przed opublikowaniem prognozy inflacji funt kosztował 1,6140 dolara, a po publikacji jego wartość spadła do 1,6074.

City Index

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

City Index / o. w Polsce
Dowiedz się więcej na temat: spała | przychód
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »