Wtórny rynek mieszkaniowy w Warszawie jest najbardziej rozproszony

Mokotów odpowiada za 17 proc. wszystkich mieszkań, które zostały wystawione na sprzedaż przez dotychczasowych właścicieli w Warszawie. Oznacza to, że w stolicy oferta lokali z rynku wtórnego jest mniej skoncentrowana w jednym rejonie miasta, niż ma to miejsce w Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu.

Jeśli szukasz mieszkania z drugiej ręki w Warszawie, to pomyśl o Mokotowie. Tam oferta takich lokali jest najbogatsza, co szóste mieszkanie na stołecznym rynku znajduje się w tej dzielnicy. Najtrudniej jest znaleźć odpowiednie M na terenie Wesołej. Cała podaż takich nieruchomości na terenie tej dzielnicy to mniej niż 20 lokali.

W Krakowie Stare Miasto

W Krakowie co czwarte mieszkanie, które zostało wystawione na sprzedaż, znajduje się w budynku zlokalizowanym na Starym Mieście. Ze względu na swoje centralne usytuowanie i, przede wszystkim, otaczającą wkoło historię oraz instytucje kultury, teatry i muzea, cieszy się ono największym zainteresowaniem osób kupujących mieszkania. Zwłaszcza tych, którzy nabywają nieruchomości z myślą o lokacie kapitału.

Reklama

Agata Polińska z serwisu Otodom podkreśla, że "lokal mieszkalny na Starym Mieście daje spore możliwości zarobku na najmie, i to nawet mimo wysokich cen za mkw. powierzchni w tym rejonie miasta. Obecnie popularny jest w szczególności najem krótkoterminowy, który w grodzie Kraka przekłada się na nawet kilkukrotnie większe zyski, niż jego tradycyjna forma. Duża liczba turystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy sprawia, że ze znalezieniem chętnych na wynajęcie nieruchomości na jedną, dwie lub trzy noce na terenie Starego Miasta, nie ma większych problemów".

Na drugim końcu zestawienia w królewskim mieście znajdują się Łagiewniki, gdzie tylko mieszkań czeka na nowych właścicieli.

Krzyki i Grunwald

We Wrocławiu najwięcej, bo 717 mieszkań, które czekają na chętnych jest usytuowanych na terenie dawnej dzielnicy Krzyki.

- Z kolei najmniejsza liczba lokali, wynosząca 168, czyli mniej niż jedną dziesiątą całkowitej podaży, dostępna jest na Psim Polu. W stolicy Wielkopolski najłatwiej znaleźć używane cztery ściany na terenie dawnej dzielnicy Grunwald. Można tam przebierać w 315 lokalach, co stanowi obecnie około 40 proc. całego poznańskiego rynku. Na obszarze Nowego Miasta podaż na wtórnym rynku mieszkaniowym wynosi 94 mieszkania - podaje Jarosław Krawczyk z serwisu Otodom.

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Emmerson Realty

Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT 2018

Emmerson
Dowiedz się więcej na temat: rynki mieszkaniowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »