Zakopane - stolica polskich gór?

Pierwsze miasto, które przychodzi na myśl gdy mowa o górach, to Zakopane. Jedni uważają, że miasto jest piękne, drudzy, że w pogoni za turystą i klientem, górski klimat został wyparty przez wszechobecną paskudną komercję. Prawda leży zazwyczaj pośrodku, dlatego warto przyjrzeć się co Zakopane ma nam do zaoferowania, nie tylko od tej rekreacyjnej i turystycznej strony.

Zakopane to największy ośrodek miejski w Tatrach i znany ośrodek sportów zimowych, nazywany jest nawet zimową stolicą Polski. Na co dzień mieszka tu i pracuje około 26 tys. osób. W mieście dynamicznie rozwija się branża hotelowa i turystyczna. I nie ma się temu co dziwić. Szacuje się, że w szczycie sezonu w Zakopanem przebywa nawet około 250 tys. osób. Wciąż jednak znaczna grupa mieszkańców utrzymuje się z działalności rolniczej.

Choć nie da się ukryć, że Zakopane jest przepięknie położone, u samego podnóża Tatr, to od wielu lat ma przyklejaną niechlubną łatkę jednego z brzydszych polskich miast. Ogromny ruch turystyczny generuje bardzo duże zyski i każdy chce jak najwięcej zarobić. Niestety w pogoni za pieniędzmi i klientami, lokalni przedsiębiorcy zdają się trochę zapominać, że ludzie przyjeżdżają tu nie tylko na zakupy, ale przede wszystkim w góry, nawet jak nie mają zamiaru zdobywać szczytów.

Reklama

Tymczasem w Zakopanem gór jest jakby coraz mniej, lokalna architektura gdzieś zanikła, pojawiły się za to wszechobecne reklamy, dosłownie wszystkiego. Wielkie płachty, szyldy, często tandetne obrazki już na stałe wpisały się w zakopiański krajobraz. Zmieniła się również architektura - ta tradycyjna jest powoli wypierana przez nowoczesne kompleksy hotelowe oraz luksusowe apartamenty.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat Zakopane bardzo się zmieniło, nie wszystkie zmiany poszły w dobrym kierunku, jak chociażby wszechobecne reklamy. Mimo wszystko, szczególnie dalej od znanych Krupówek, można poczuć fantastyczny górski klimat. Potwierdza to niesłabnące zainteresowanie turystów krótkim czy dłuższym odpoczynkiem w Zakopanem.

W turystycznych miejscowościach coraz popularniejsze stają się inwestycje condo- i aparthotelowe.

W dużym skrócie condohotel to inwestycja łącząca funkcję mieszkaniową z hotelową. Lokale w takim projekcie bardziej przypominają typowe mieszkania niż pokoje hotelowe. Osoba, który kupi taki lokal, może z niego korzystać przez określoną część roku, a w pozostałym okresie wynajmować go turystom. Poniżej prezentujemy kilka ofert takich nieruchomości zlokalizowanych w Zakopanem.

Jak podkreśla Agata Polińska z serwisu Otodom.pl inwestycje condohotelowe są coraz popularniejszą formą inwestowania i lokaty kapitału. Atrakcyjna lokalizacja w miejscowości turystycznej oraz bardzo wysoki standard inwestycji wydają się być kluczowe dla sukcesu takiego projektu. Nie bez znaczenia jest również sprawna obsługa i zarządzaniem najmem. Trudno sobie bowiem wyobrazić, że właściciel takiego lokalu na własną rękę będzie szukał najemców i przygotowywał go na przyjęcie kolejnych gości.

Aleksandra Kubicka, serwis Otodom.pl

Jarosław Mikołaj Skoczeń, Grupa Emmerson S.A.

Emmerson
Dowiedz się więcej na temat: Zakopane | domy | nieruchomości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »