Nowi ludzie w departamentach podatkowych resortu finansów

W poniedziałek wiceminister finansów Wiesław Jasiński z powodów osobistych złożył dymisję. Ministerstwo Finansów wymieniło dzisiaj kadrę kierowniczą w departamentach podatkowych. Nowi dyrektorzy objęli departamenty: Podatku od Towarów i Usług, Podatków Dochodowych oraz Systemu Podatkowego.

Tymi komórkami resortu pokierują menadżerowie z dziedziny finansów i zarządzania zasobami ludzkimi. To osoby z wieloletnim doświadczeniem w zakresie podatków przedsiębiorstw, którzy znają realia funkcjonowania gospodarki w warunkach zmieniających się przepisów podatkowych.

- Priorytetem Ministerstwa Finansów jest uszczelnienie systemu podatkowego, zapobieganie wyłudzeniom podatku i coraz skuteczniejsze eliminowanie szarej strefy. Jednocześnie chcielibyśmy utrzymać przyjazne podejście do podatników. Zależy nam, by rozwiązania które będziemy proponować, były dobrze osadzone w realiach obrotu gospodarczego. Dlatego cieszę się, że udało nam się pozyskać doświadczonych specjalistów, którzy będą stanowić mocne merytoryczne wsparcie dla naszych departamentów - powiedział wiceminister finansów Paweł Gruza.

Reklama

Stanowiska objęli:

Filip Świtała - dyrektor Departamentu Systemu Podatkowego. Prawnik, specjalista w dziedzinie doradztwa podatkowego. Doradzał w firmach wiodących na europejskich rynkach. W Komisji Europejskiej zajmował się kwestiami związanymi z podatkami.

Wojciech Śliż - dyrektor Departamentu Podatku od Towarów i Usług. Prawnik, menadżer, doradca podatkowy uznanych firm międzynarodowych i krajowych. Sędzia Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Maciej Żukowski - dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych. Prawnik, doradca podatkowy, zarządzał i nadzorował działania podatkowe w spółkach Skarbu Państwa, bankach oraz w korporacjach międzynarodowych.

- - - - -

30 stycznia informowaliśmy: Dymisja w Ministerstwie Finansów

Wiceminister finansów Wiesław Jasiński z powodów osobistych złożył dymisję - poinformował rzecznik resortu finansów Łukasz Świerżewski. Wiceminister złożył swoją rezygnację na ręce wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego.

- Potwierdzam, wiceminister Jasiński złożył dymisję na ręce wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Jest ona adresowana do pani premier Beaty Szydło - powiedział Świerżewski. Dodał, że dymisja została złożona z powodów osobistych.

Jasiński od grudnia 2016 roku pełnił funkcję podsekretarza stanu. Był także Generalnym Inspektorem Kontroli Skarbowej, Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej oraz pełnomocnikiem rządu do spraw zwalczania nieprawidłowości finansowych na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej.

Jest doktorem nauk prawnych, od ponad 20 lat związany z organami ścigania, w szczególności w obszarze zwalczania przestępczości finansowej. Przez wiele lat był dydaktykiem, a następnie dyrektorem w Instytucie Kształcenia Funkcjonariuszy Służb Państwowych Zwalczających Przestępczość Zorganizowaną i Terroryzm Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Od 2006 r. pracował w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, a w latach 2007-2010 był dyrektorem delegatury CBA w Gdańsku. Uczestniczył w wielu konferencjach międzynarodowych i krajowych o tematyce bezpieczeństwa w bankach. Jest autorem pierwszego na rynku komentarza do ustawy o przeciwdziałaniu wprowadzaniu do obrotu finansowego wartości majątkowych pochodzących z nielegalnych lub nieujawnionych dochodów oraz przeciwdziałaniu finansowaniu terroryzmu.

Jest autorem książek na temat prania pieniędzy oraz 150 artykułów naukowych i popularnonaukowych.

Sprawdź: PROGRAM PIT 2016

PAP
Dowiedz się więcej na temat: podatkowa | Wiesław Jasiński | resort finansów | finanse
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »