Bitcoin zyskuje na wartości

Wisienką na torcie jest Bitcoin, który wzrósł o 40 USD i uzyskał poziom 1095 USD. Jeśli dziś przekroczy barierę 1100 USD, na pewno zyska uwagę i idące z nim w parze uwielbienie inwestorów.

Wszystko powraca do normy

- Jastrzębi komunikat Fed dodał mocnego kopa dolarowi.

- Bitcoin zyskuje na wartości.

- Grecki kryzys natomiast jest zamiatany pod dywan, co zaczyna odbijać się na kondycji euro.

Dolar znowu zaczyna królować na rynkach, o czym doskonale świadczy kurs północny, który obrała para USD/JPY. Natomiast złoto chce znowu błyszczeć na rynkach, ale musi uporać się z silnym kursem amerykańskiej waluty. W tym momencie jego cena wynosi 1232 USD za uncję, jeśli spadnie to możemy się spodziewać niedługo znowu poziomu 1220 USD.

Reklama

Wisienką na torcie jest Bitcoin, który wzrósł o 40 USD i uzyskał poziom 1095 USD. Jeśli dziś przekroczy barierę 1100 USD, na pewno zyska uwagę i idące z nim w parze uwielbienie inwestorów.

Jastrzębi kurs Fed

Patrick Harker, członek Fed powiedział, iż nie zdejmie z wokandy planowanej na marzec podwyżki stóp procentowych, pojawiły się także głosy, iż w tym roku dojdzie jeszcze do trzeciej podwyżki. Jak na ten moment rynek wycenia szanse na podwyższenie stóp w marcu na 36%, natomiast na 26% prawdopodobieństwo trzech podwyżek. Dziś jeszcze swoje opinie wyrazi trzech innych członków Rezerwy Federalnej, zobaczymy, co się wydarzy.

Greckiej tragedii ciąg dalszy

Wiele osób ma nadzieję na szybkie rozwiązanie problemu w Brukseli przed wyborami we Francji. Natomiast jak na ten moment jakiekolwiek szybkie rozwiązanie nie jest możliwe, negocjacyjny poker może aż do lipca, kiedy Helladę czeka termin spłaty kolejnej raty długu.

Co dalej z Funtem?

Debata na temat Brexitu trwa od wczoraj w Izbie Lordów. Jednak powoli staje się jasne, iż nie dojdzie do drugiego referendum. Sprawa jest zamknięta, suweren podjął decyzję. Otwartą kwestią pozostaje kształt oraz cele, jakie Brytyjczycy postawią sobie podczas negocjacji. Od rana spływa coraz więcej informacji z rynku brytyjskiego, dziś także spodziewane jest wystąpienie Marka Carney'a, naczelnika Banku Anglii, stąd wciągu najbliższych godzin możemy się spodziewać znacznego osłabienia funta.

Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków w eToro

Polecamy: PIT 2016

.................................

W środę "minutki" Fed - podają maklerzy..

Tymczasem trwa wyczekiwanie na publikację protokołu z ostatniego posiedzenia amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Na przełomie stycznia i lutego Fed pozostawił bez zmian główną stopę procentową - na poziomie 0,50-0,75 proc.

Na rynku nie ustają spekulacje o terminie kolejnej podwyżki kosztu pieniądza w USA. W ubiegłym tygodniu, w trakcie wystąpienia przed amerykańskim Kongresem, prezes Rezerwy Federalnej Janet Yellen powiedziała, iż zbyt długie zwlekanie z normalizacją polityki monetarnej byłoby nierozsądne. Yellen nie wykluczyła możliwości podwyżki stóp procentowych już na marcowym posiedzeniu.

W ocenie rynku wystąpienie Yellen nie było jednak wystarczająco jastrzębie, by wzmocnić oczekiwania na podwyżkę stóp już w przyszłym miesiącu.

Z kolei w poniedziałek Loretta Mester, prezes Fed z Cleveland stwierdziła, że "czułaby się dobrze", gdyby w tym momencie doszło do podwyżki stóp procentowych w USA, jeżeli gospodarka rozwijałaby się tak jak dotychczas. "Moje projekcje zakładają stopniowe podnoszenie kosztu pieniądza, czuję się z tym dobrze" - zapowiedziała.

Wyceniane przez kontrakty terminowe na stopę Fed implikowane prawdopodobieństwo podwyżki stóp w marcu wynosiło w poniedziałek rano 32 proc. Rynek spodziewa się kolejnego ruchu w górę dopiero w czerwcu (74 proc.) oraz dwóch podwyżek w całym 2017 r.

We wtorek wystąpienia kolejnych przedstawicieli Fed. O 14.50 szef Fed z Minneapolis Neel Kashkari weźmie udział w czacie na temat gospodarki i roli Rezerwy Federalnej.

O 18.00 prezes Fed z Filadelfii Patric Harker przedstawi kluczowe trendy makroekonomiczne na nadchodzący rok podczas wystąpienia w Wharton School.

O 21.30 rozpocznie się spotkanie prezesa Fed z San Francisco Johna Williamsa ze studentami Boise State University, w Idaho.

W piątkowym wywiadzie udzielonym Market News International (MNI) Patrick Harker, szef Fed z Filadelfii, stwierdził, że podczas posiedzenia Rezerwy Federalnej w marcu (14-15.03) nie wykluczałby podwyżki stóp procentowych. Dodał, że w tym roku właściwe byłyby trzy podwyżki stóp procentowych - po 25 punktów bazowych, w zależności od tego, jak będzie wyglądać sytuacja.

Harker ocenił dla MNI, że Fed powinien zachować ścieżkę stopniowego podwyższania stóp procentowych w USA, aby zminimalizować ryzyka związane z celem inflacyjnym.

Dodał, że Fed powinien przystąpić do taperingu, gdy stopy procentowe znajdą się w przedziale 1,0-1,5 proc.

PAP

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Fed | bitcoin
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »