Kursy walut: Polska waluta narażona na korektę

Złoty pozostaje narażony na korektę - powiedział Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.

Nie będąc w stanie zejść wyraźnie poniżej 4,40 w parze walutowej EUR/PLN, złoty pozostaje narażony na korektę - powiedział Kwiecień.

Jego zdaniem, w najbliższym czasie rentowności polskich obligacji pozostaną na obecnych poziomach.

- Poniedziałek przebiega dość spokojnie. To, co w ostatnim czasie rzuca się w oczy na złotym to to, że poziomy wsparcia na parach USD/PLN, EUR/PLN utrzymują się, pomimo dość sprzyjających warunków globalnych - globalny sentyment pozostaje bardzo mocny. Z jednej strony nie przekłada się to na dalsze umocnienie złotego, z drugiej strony złoty i tak radził sobie w ostatnim czasie lepiej niż inne waluty rynków wschodzących - powiedział Przemysław Kwiecień.

Reklama

- Potrzebny jest impuls do dalszego umocnienia polskiej waluty, z kolei złoty w parze EUR/PLN nie będąc w stanie zejść istotnie poniżej 4,40 jest narażony na korektę, gdyby sentyment na globalnych rynkach uległ pogorszeniu. Z pewnością dla niektórych inwestorów jest to okazja, żeby obstawić osłabienie złotego w krótkim horyzoncie - dodał.

RYNEK DŁUGU

- Na rynku długu nie ma dużych ruchów, stabilizujemy się w okolicy 1,30 proc. na 10-latkach. Z jednej strony, w ostatnim czasie bardzo sprzyjały nam rynki bazowe, a z drugiej nie ma perspektyw do zmiany postrzegania polityki RPP. Trochę lepsze dane w ostatnim czasie nie przełożyły się na postrzeganie tego, że banki centralne, czy to w Polsce, czy globalnie będą zmieniać swoje nastawienie w polityce pieniężnej. Czyli dalej utrzymuje się oczekiwanie, że programy ilościowe będą kontynuowane także w Polsce i to wspiera rynek długu. Sądzę, że przynajmniej jakiś czas rentowności obligacji pozostaną na niskich poziomach i w pobliżu poziomów, które widzimy teraz - powiedział Kwiecień.

Na rynkach bazowych dochodowość amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych spada o 1,1 pb do 0,551 proc., a niemieckich spada o 1,9 pb do -0,533 proc.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

PAP
Dowiedz się więcej na temat: kursy walut | złoty | euro | dolar
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »