Dolar oberwał przez niższą od spodziewanej dynamikę płac

W ostatnich komentarzach zwracam uwagę na asymetryczne ryzyko wobec dolara - może być bardziej wrażliwy na negatywne, niż pozytywne informacje makro z USA.

W ostatnich komentarzach zwracam uwagę na asymetryczne ryzyko wobec dolara - może być bardziej wrażliwy na negatywne, niż pozytywne informacje makro z USA.

Na pierwszy rzut oka dzisiejsza publikacja Departamentu Pracy mogła wyglądać nieźle (NFP wyniosło 213 tys., czyli o blisko 20 tys. więcej, niż szacunki). Ale już stopa bezrobocia nieoczekiwanie powróciła do 4,0 proc. z 3,8 proc., ale kluczem okazała się dynamika płacy godzinowej. Ta wyniosła w czerwcu 0,2 proc. m/m i 2,7 proc. r/r, co nie jest wynikiem szczególnie złym, ale oczekiwania były zakotwiczone na 0,3 proc. m/m i 2,8 proc. r/r. To okazało się dobrym pretekstem do osłabienia dolara.

Kurs EURUSD wybił się ponad opór przy 1,1726, który teraz będzie stanowić wsparcie. Technicznie mamy otwartą drogę do testowania okolic 1,18.

Reklama

Nadal czekamy na wieści ze spotkania premier May z ministrami ws. Brexitu, na którym to spotkaniu musi być dość gorąco. Niemniej nie przeszkodziło to w podejściu GBPUSD pod wczorajsze maksimum przy 1,3273 i jego minimalnym naruszeniu. Układ techniczny wygląda lepiej, ale czekamy na zamknięcie dziennej świecy.

rzytaczany rano wykres USDCAD uległ przesunięciu w dół, chociaż dane z Kanady z godz. 14:30 wypadły mieszanie (zatrudnienie wzrosło w czerwcu o 31,8 tys., ale dzięki przyrostowi umów na niepełny etat (o 22,7 tys.), ale bezrobocie zwiększyło się do 6,0 proc., a dynamika wynagrodzeń obniżyła się do 3,5 proc. r/r). Ruch ten bardziej wynika ze słabości USD, niż siły CAD. W przyszłym tygodniu mamy jednak posiedzenie Banku Kanady i być może oczekiwania związane z "jastrzębim" komunikatem pozwolą utrzymać obserwowane teraz spadki na tej parze.

Sporządził: Marek Rogalski - główny analityk walutowy DM BOŚ

DM BOŚ S.A.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »