Polska kopalnia kryptowalut może wesprzeć gospodarkę

Pracownia Nowych Technologii rozpoczęła działalność na początku 2017 roku. Dzisiaj jest drugą największą kopalnią kryptowalut w Polsce. - Pracownia ma na celu umożliwienie ludziom inwestowania w technologie, ale bez konieczności prowadzenia kopalni we własnym domu, co wcale nie jest proste.

W listopadzie prawdopodobnie zajęła już pierwsze miejsce. Obecnie branża ta warta jest 160 mld dolarów i rośnie w bardzo szybkim tempie. Miesięcznie sprzedaje się komputery stworzone do tej działalności za ponad miliard dolarów.

Prowadzenie takiej kopalni w domu jest już nieopłacalne, dlatego robi się to na przemysłową skalę - potrzebny jest tani prąd, dobre miejsce i doświadczony serwis.

Rentowność wydobycia jest zmienna. Bywają okresy, kiedy koszty komputerów potrafią zwrócić się w ciągu dwóch miesięcy, a pracować i zarabiać przez kilka lat. Zdarza się też, że rentowność wydłuża się nawet do roku. Należy także uwzględnić wahania kursowe. Dzisiaj inwestycja zwraca się średnio w ciągu dziesięciu miesięcy, komputery amortyzują się w ciągu dwóch lat, ale dalej utrzymują sprawność.

Reklama

- Kiedyś nawet obsługiwana na domowym komputerze kopalnia kryptowalut była opłacalna. Teraz ten przemysł rozrósł się do znacznych kwot - powiedział serwisowi eNewsroom Szczepan Bentyn, prezes Pracowni Nowych Technologii - Pracownia Nowych Technologii. ma na celu umożliwienie ludziom inwestowania w technologie, ale bez konieczności prowadzenia kopalni we własnym domu, co wcale nie jest proste.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku, Pracownia proponuje przyłączenie się do profesjonalnie prowadzonej kopalni. Jej ambicją jest, poza czerpaniem korzyści z wydobycia, zastosowanie pozyskiwania kryptowalut w innych gałęziach gospodarki. Kopalnia postawiona pod odnawialnym źródłem energii, jak elektrownia wiatrowa, znacznie zwiększa jej rentowność.

Dla całej branży OZE może być to ciekawe uzupełnienie źródeł przychodów. Pozyskanie energii dla kopalni bitcoinów jest dużo tańsze bezpośrednio ze źródła odnawialnego niż z sieci.

To sytuacja win-win dla wydobywcy i producenta. Zaangażowanie w OZE jest celem Pracowni Nowych Technologii. Oprócz tego prowadzi ona szkolenia i rozwija inne projekty w oparciu o technologię blockchain, aby Polska stawała się liderem na tym rynku.

W tej chwili jest na pierwszym miejscu na świecie pod względem wolumenu transakcyjnego w bitcoinach per capita. Wysokość zarobków zależy od kursu bitcoina. Jest to przedział od 80 do 200 proc. - dodał Bentyn.

eNewsroom
Dowiedz się więcej na temat: waluta wirtualna | kryptowaluta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »