Dostawcy paliwa zakończyli strajk. Będą rozmawiać z rządem Portugalii

Strajkujący od poniedziałku w Portugalii kierowcy firm dostarczających paliwa na stacje zakończyli w czwartek protest. Doprowadził on do poważnych niedoborów produktów paliwowych w całym kraju.

Jak poinformował portugalski minister ds. infrastruktury Pedro Nuno Santos, w czwartek nad ranem rząd porozumiał się z protestującymi w sprawie zakończenia strajku. Podkreślił, że ich postulaty staną się przedmiotem rozmów dwustronnych, które rozpoczną się 29 kwietnia.

- Liczymy, że sytuacja powróci do normy z biegiem czasu, sukcesywnie. Proces przywrócenia pełnych dostaw na stacjach wymaga jednak czasu. Nie możemy oczekiwać, że paliwo pojawi się nagle we wszystkich punktach tankowania - stwierdził Santos.

W czwartek przed południem wciąż na wielu stacjach w Portugalii brakowało paliwa. Jego niedobory występują też na głównym lotnisku kraju, w lizbońskim porcie im. Humberto Delgado.

Reklama

Z powodu niedoboru paliwa wiele rodzin zrezygnowało z wyjazdu na wielkanocny urlop samochodem, udając się do miejsca wypoczynku koleją.

- Planuję z rodziną wyjazd poza miasto na święta, ale nie wiem, czy po drodze będę miała gdzie zatankować. Nie spodziewałam się, że w naszym kraju dojdzie do takiej sytuacji jak w Wenezueli, gdzie na stacjach brakuje paliw i tworzą się gigantyczne kolejki - powiedziała mieszkanka Lizbony Ana Silva.

W czwartek rano na około 2800 ze wszystkich 3000 stacji w Portugalii nie było wystarczająco dużo paliw. Do niektórych stacji, głównie w Lizbonie i Porto, paliwo dostarczyło w środę wojsko.

Kierowcy żądają poprawy warunków pracy oraz kilkuprocentowych podwyżek płac, do poziomu przekraczającego 1400 euro brutto. Pobierz darmowy program do rozliczeń PIT 2018

PAP
Dowiedz się więcej na temat: paliwa | paliwo | strajk | kierowcy | strajku | czwartek | dostawcy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »