Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Piotr Styczeń odwołany ze stanowiska wiceministra infrastruktury i rozwoju

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Piotr Styczeń, Andrzej Massel, Patrycja Wolińska-Bartkiewicz i Maciej Jankowski zostali w czwartek odwołani ze stanowisk wiceministrów infrastruktury i rozwoju. Rzecznik resortu Piotr Popa powiedział, że nie ma to związku z merytoryczną oceną ich pracy.

Elżbieta Bieńkowska, wicepremier rządu RP
Elżbieta Bieńkowska, wicepremier rządu RP /PAP

- Z dniem dzisiejszym zostałem odwołany ze stanowiska - powiedział Styczeń. Pytany o powody odwołania odpowiedział, że ich nie zna. - Zostały mi wręczone odpowiednie dokumenty i moja misja w Warszawie w mieszkalnictwie, po ośmiu latach pracy została zakończona - mówił.

Również Andrzej Massel powiedział, że nie jest już wiceministrem. Pytany, czy zostały mu przedstawione powody powiedział, że są one związane z tworzeniem nowego ministerstwa i nowym podziałem pracy. Na pytanie, co będzie robił dalej, były wiceminister odpowiedzialny za kolej powiedział: "ja mam w życiu co robić". - W Instytucie Kolejnictwa byłem na bezpłatnym urlopie, prawdopodobnie teraz tam wrócę" - dodał.

Poza Masselem i Styczniem z resortu odchodzi także odpowiedzialna dotąd za fundusze europejskie Patrycja Wolińska-Bartkiewicz, oraz wiceminister Maciej Jankowski. "Odwołanie czterech wiceministrów nie wiąże się z merytoryczną oceną ich pracy, ale z reorganizacją prac w ministerstwie - powiedział rzecznik ministerstwa Piotr Popa.

Od środy ministrem infrastruktury i rozwoju jest Elżbieta Bieńkowska. Nowy resort powstał po połączeniu ministerstwa transportu, budownictwa i gospodarki morskiej oraz ministerstwa rozwoju regionalnego. Były minister transportu Sławomir Nowak w połowie listopada podał się do dymisji.

Wszyscy odwołani wiceministrowie byli urzędnikami nieistniejącego już ministerstwa transportu.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Źródło informacji: PAP

Więcej o:
Andrzej,
odwołania,
Patrycja Wolińska-Bartkiewicz,
stanowiska,
infrastruktura,
odwołany
 

Ankieta

Czy podatek od sprzedaży detalicznej zniszczy polski handel?

Czy podatek od sprzedaży detalicznej zniszczy polski handel?

Dziękujemy. Twój głos został już zarejestrowany
WYNIKI

Tak

 
53%

Nie

 
40%

Trudno powiedzieć

 
5%

Nie mam zdania

 
2%Głosów: 6806

Zagłosuj w innych ankietach »


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (573)

Dodaj komentarz

~traper -

Pamiętam czasy POpaprańców z lat 1996/200 , menagery i prezie zmieniali się jak rękawiczki w spółeczkach i zakładach pracy i każdy odprawy " melonowe "- REKORD TO BYŁ 1-n TYDZIEŃ / przyjęty i zwolniony z odprawą " melonową " - zakaz przejścia do konkurencji / prezio z kolei przeszedł do spożywczaka i warunki umowy były dotrzymane;-)/

JR60

Obojętny JR60 -

Pasożyty Nowaka zastąpia pasożyty Bieńkowskiej.

~traper -

Co zrobiła na kolei , co zrobiła z w żegludze , drogach i lotnictwie - konkretne i merytoryczne odpowiedzi;-)??? od 2007roku - bez boksowania;-)!!!

~traper -

Pani WICE PREMIER , gdzie są pieniądze dla POD WYKONAWCÓW DROGOWYCH z Funduszy infrastrukturalnych z UE - ??????????????

~Mel -

Kolejni urzędnicy wezma gigantyczne odprawy i pojda sobie... na inne intratne stanowiska. Koty zawsze spadają na cztery lapy.

~kuba -

trzeba ustawić pociotków i kolesi i tyle w temacie

~ZWYKLY -

Ten maly i zakompleksiony czlowieczek Tusk chowa sie za spodnica Bienkowskiej.

~NIE POPIS -

Jak można odwoływac stycznia w listopadzie Elżunio !

eurokrzystychy

Obojętny eurokrzystychy -

wczoraj został usunięty mój post napisze jeszcze raz szanowna pani minister skoro tak PANI ruszyła z kopyta od dymisji TO mam do PANI WIELKĄ PROŚBĘ czy może PANI zdymisjonować tego największego szkodnika TRZUSTKA o tak w prezencje na MIKOŁAJA tego PANI wyborcy nie zapomną a naprawdę w tym roku byłem grzeczny niech PANI zrobi mi prezent mikołajowo bożonarodzeniowy prezent bbbbbbardzoooooooo dziękuje

~porównaj -

Parę faktów: 1 Dług publiczny za PIS 527 mld za PO 866. 2 Ludność : PIS 38,5 mln PO 37,8 mln. 3 Wzrost PKB za PIS 6,7%, PO 0,4%. 4 Bezrobocie za PIS 11,2% za PO 14,4%. 5 Liczba urzędników PIS 167 tyś PO 182 tyś. 6 VAT PIS 22% PO 23%. 6 Cena benzyny PIS 4.10 zł PO 5,90 zł. 7 Cena Chleba za PIS 1,80 zł PO 2,80 zł. 7 Wiek emerytalny za PIS 65 lat PO 67 lat. 8 Zyski banków 2007 - 13,7 mld, 2013 16, mld. Wymieniać dalej?