Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Polska nie odda lasów!

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Posłowie PiS poinformowali o zebraniu ponad miliona podpisów przeciwko prywatyzacji lasów państwowych. Zostaną one złożone w Sejmie.

Sprzedaż drewna przez Lasy Państwowe jest antykonkurencyjna
Sprzedaż drewna przez Lasy Państwowe jest antykonkurencyjna /AFP

ważne

  • Lasy Państwowe wystawią na sprzedaż na rynku w 2011 r. prawie 34 mln m sześc. drewna - poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Lasów Państwowych Anna Malinowska. więcej »

Były minister środowiska Jan Szyszko (PiS) tłumaczył podczas czwartkowej konferencji w Sejmie, że choć rząd zmienił wieloletnią strategię finansów publicznych i nie umieścił w niej zapisu o włączeniu Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych, to PiS nie wierzy obecnej koalicji.

- Sytuacja budżetu z winy tego rządu jest zła, ale Lasy Państwowe to nie jest miejsce, gdzie należy szukać pieniędzy, to własność nas wszystkich - mówił rzecznik PiS Adam Hofman.

Szyszko podkreślał, że podpisy przeciwko prywatyzacji lasów były zbierane od listopada 2010 roku. Jak wyliczał, zbierali je pracownicy Lasów Państwowych, studenci, uczniowie, pracownicy organizacji pozarządowych, koła Radia Maryja, Polski Związek Łowiecki, organizacje kombatanckie i wojsko. "Była to ogólnopolska akcja zbierania podpisów w obronie polskich lasów - mówił.

W połowie października PiS przedstawiło projekt uchwały w sprawie ogłoszenia referendum na temat propozycji rządu dotyczącej włączenia Lasów Państwowych do jednostek sektora finansów publicznych.

czytaj

Kilka tygodni wcześniej rząd zatwierdził strategię zarządzania długiem publicznym w latach 2011-2014, zgodnie z którą jednostki sektora finansów publicznych będą musiały lokować swoje pieniądze na kontach resortu finansów. Do tego sektora miało być włączone Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

Przewidywał to projekt zmian w ustawie o finansach publicznych, z którego jednak ostatecznie - w grudniu - wykreślono to rozwiązanie. Pomysł włączenia Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych nie spodobał się opozycji i koalicyjnemu PSL

WAŻNE

Szyszko ocenił w czwartek, że rząd obecnie "w sposób niezwykle miękki postanowił nie zauważyć tego, co zrobił poprzednio i w tej chwili w nowej ustawie, w tzw. wieloletnim planie finansowym rządu nie ma nic napisane o lasach państwowych". Były minister wyraził jednak wątpliwość, czy rząd rzeczywiście nie ma zamiaru prywatyzować lasów państwowych.

Szyszko podkreślał, że podpisy były zbierane "w hołdzie Janowi Pawłowi II, dlatego że stawał on bardzo mocno w obronie polskich lasów".

Były minister podkreślał, że lasy państwowe zajmują 7 milionów ha, a wartość samego drewna wynosi 350 mld zł. "Nie dziwmy się, że takie budzą emocje, szczególnie w kołach liberalnych" - dodał.

Źródło informacji: PAP

Więcej o:
Lasy Państwowe,
O,
posłowie PiS,
Nie,
prywatyzacja,
minister skarbu
 

Ankieta

Jak rozwiązać problem dużej podaży jabłek?
Jak rozwiązać problem dużej podaży jabłek?

Dziękujemy. Twój głos został już zarejestrowany
WYNIKI

Rozdać biednym

 
28%

Oddać za darmo

 
12%

Trudno powiedzieć

 
1%

Zniszczyć nadwyżki

 
1%

Nie mam zdania

 
1%

Przerobić na sok czy cydr

 
53%

Nie zbierać wcale

 
4%Głosów: 2321

Zagłosuj w innych ankietach »


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (165)

Dodaj komentarz

~kkk -

Jestem ciekaw co ten POmatołek jeszcze wymyśli?Już niedługo POLSKA zniknie z mapy europy.

~kopol -

państwowe tylko z nazwy odkąd mamy demokrację, zmienić tylko skorumpowane zarządy

~IBM -

·Darek. pryeca Harnađ ybuj bandit w grach Rokacyo. Napasdo. na Polan.

~IBM -

·Gipson.Jako bzo wniebie tak jest na tej yiemi tej yiemi duch karolka.

~IBM -

·Jađka.Ale Konkardowcz wzprali wam mygi Wolski pryzjecho do Polski SS.

~i KIMI Timi -

·Kađa pewnie Hayburgowie dojechali yadbaj olasz

~Kasika -

Lasy Państwowe to relikt PRL i powinny zostać sprywatyzowane. Dlaczego? Dlatego, że obecni właściciele nie potrafią o nie zadbać. Przykład? Tony smieci zalegające w lasach. Prywatny właściciel na pewno zadba o swoją własność. Obecnie lasy 'to własność nas wszystkich', czyli niczyja...

~dcdcd -

Mozna sprywatyzowac przez gielde,akcjonariat obwatelski.Zaczac troche kontrolowac te sitwe rodzinna!!!!!!Ludzie pojecia nie macie co tam sie wyprawia.Ta intytucja , to nieporozumienie!!!!!!!Nie ma takiego tworu na calym swiecie!!!

~vava -

"Lasy Państwowe to relikt PRL: - Tak myśli 75% społeczeństwa i dlatego to co polskie jest wyprzedawane na potęgę i pozbawiamy się atrybutów do negocjacji z innymi państwami. Dlatego w świecie głos Polski przestaje się liczyć, pozostaje tylko pośmiewiskiem. GŁUPI TEN NARÓD!!!!!

~xxxx -

Nie oddawac ani nie pozwolic przed wyborami nic sprzedawac już żadnego zakładu tak powinno bycZły gospodarz co się wysprzedaje