Reklama

Internetowy sklep bez magazynu: ile korzyści da outsourcing konfekcji?

Prowadzisz e-sklep? Jego sprawne funkcjonowanie zależy od właściwego funkcjonowania procesów logistycznych. Magazynowanie, konfekcja (proces pakowania i przygotowania towaru do dostarczenia) oraz wysyłka ulokowane poza strukturami firmy pozwolą nie tylko kontrolować na bieżąco koszty prowadzenia biznesu, ale także umożliwią optymalizację procesów. Dowiedz się, dlaczego warto rozważyć outsourcing logistyki w branży e-commerce.

Brak towaru, a w konsekwencji opóźnienie wysyłki to problem, który może spowodować utratę klientów. Z kolei budowa czy wynajem własnego magazynu oznacza dla przedsiębiorcy nie tylko wzrost kosztów prowadzenia biznesu, ale także ryzyko problemów organizacyjnych. Rozwiązaniem tego problemu jest outsourcing logistyki magazynowej zewnętrznej firmie. Poznaj powody, dla których warto rozważyć taki scenariusz dla swojego biznesu.

Powierzchnia magazynowa: jak zminimalizować koszty?

W ciągu roku zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową może ulegać dynamicznym zmianom. Przestój w sprzedaży lub gwałtowny wzrost zamówień w okresie świątecznym i wyprzedażowym to dla osób prowadzących biznes spore wyzwanie. Czy da się nie płacić za utrzymanie pustej powierzchni i jednocześnie uniknąć przepełnienia? Poradzić sobie z tym problemem pomoże zlecenie logistyki magazynowej profesjonalnej firmie. Taką usługę ma w swojej ofercie InPost. Fulfillment w InPost oferuje przedsiębiorcom opłaty oparte na modelu "pay-as-you-go". Co to oznacza w praktyce? Cena jest wyliczana dopiero po wykonaniu usługi i zależna od wykorzystanej powierzchni magazynowej oraz liczby wysłanych przesyłek. Tym samym koszty stałe utrzymania magazynu zmieniają się w koszty zmienne. W okresach przestoju czy zmniejszonej sprzedaży opłata za Fulfillment ulega zmniejszeniu, a wraz ze wzrostem popytu rośnie także przestrzeń do magazynowania towaru.

Reklama

Optymalizacja procesów

Outsourcing usług pozwala przedsiębiorcom na optymalizację procesów jak choćby inwestycje w technologie oraz infrastrukturę. Jak bardzo taka usługa odciąża przedsiębiorców pokazuje trwająca na świecie pandemia. O odpowiednie warunki pracy (m.in. dezynfekcja, dostosowanie przestrzeni do wymogów sanitarnych) dba usługodawca, podczas gdy właściciel sklepu może skupić się na rozwijaniu innych aspektów biznesu.

Logistyka magazynowa prowadzona przez profesjonalną firmę odciąża także przedsiębiorcę w takich kwestiach jak zatrudnianie pracowników magazynowych oraz ich szkolenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu proces sprzedaży nie jest zagrożony przestojami w związku z problemami z załogą, a właściciel obniża koszty prowadzenia firmy.

Sprawna sprzedaż

Okresy świąteczne, a także duże wyprzedaże (jak choćby Black Friday) to czas, w którym gwałtownie rośnie popyt. Wzmożona sprzedaż to czas wyjątkowo wytężonej pracy, a zatrudnienie profesjonalnej firmy pozwoli przejść przez takie sytuacje bez zbędnego stresu. W momentach nagłych peaków sprzedaży szczególnie docenimy doświadczenie profesjonalnych firm.

Jeśli skorzystamy z usług ekspertów, jak InPost Fulfillment, szybką reakcję na zmieniającą się rzeczywistość zapewni nam plan działania opracowany przez doświadczonych managerów i oparty o analizę aktualnych danych. Sprawną sprzedaż  na co dzień zapewni także synergia z innymi podmiotami, w tym wypadku Paczkomatami (InPost Paczkomaty) i siecią kurierów (InPost Kurier oraz inni przewoźnicy). Zamówienia pojawiające się w systemie do godziny 20:00 są realizowane już następnego dnia. Jak łatwo się domyślić, przekłada się to na wzrost satysfakcji  klientów z szybkiej obsługi, a przecież zadowolony klient to większa szansa na to, że do nas wróci.

Dodatkowe usługi

Outsourcing logistyki magazynowej pozwala na przeniesienie większości procesów logistycznych do zewnętrznej firmy. Mowa nie tylko o przyjmowaniu towaru czy wysyłce produktów do klienta. Wiele profesjonalnych firm oferuje także obsługę procesu reklamacji i zwrotów, etykietowanie czy kompleksową obsługę akcji marketingowych.

Dzięki takim rozwiązaniom przedsiębiorca może nie tylko lepiej kontrolować koszty prowadzenia biznesu, ale przede wszystkim skupić się w całości na efektywnym rozwijaniu własnej firmy.

Artykuł z ekspozycją partnera


 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »