Reklama

DI BRE rekomenduje Kopex

Analitycy DI BRE, w raporcie z 25 września, wznowili wydawanie rekomendacji dla Kopeksu od zalecenia "redukuj" i ceny docelowej na poziomie 16,7 zł.

Słabe otoczenie inwestycyjne na zagranicznym i krajowym rynku węgla energetycznego powoduje, że w kolejnych kwartałach należy się spodziewać dalszego spadku poziomu portfela zamówień oraz wyników w 2013 roku. Oczekujemy, że realny wpływ spadku zamówień na rezultaty będzie miał miejsce w końcówce I poł. 2013 r., co związane jest z faktem, że polskie spółki z górniczego zaplecza mają obecnie zapewnione obłożenie mocy produkcyjnych do końca I kw. 2013 r. - napisano w raporcie.

"Mimo dobrej koniunktury w 2011 i 2012 roku dług netto spółki wzrósł od 2010 roku o 322 mln zł do poziomu 721 mln zł. (...) Jeżeli Spółka przegrałaby spór z Famurem w kolejnych dwóch rozprawach sądowych, wówczas dług netto zwiększy się do poziomu 3,5x EBITDA. Zestawiając to z ambitnymi planami ekspansji zagranicznej oraz chęcią realizacji projektu własnej kopalni, zadłużenie spółki może się okazać zbyt wysokie i negatywnie wpływać na sentyment do jej akcji" - dodano.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »