Reklama

Millennium DM obniżył rekomendację ING BSK do "neutralnie"

Analitycy Millennium DM w raporcie z 7 listopada obniżyli rekomendację ING BSK do "neutralnie" z "akumuluj" i wyznaczyli cenę docelową akcji banku na 82 zł.

W dniu wydania raportu kurs akcji ING BSK wynosił 86,50 zł.

Obniżenie ceny docelowej analitycy Millennium DM tłumaczą obniżeniem prognoz wyników na kolejne lata na skutek założonych wyższych rezerw na ryzyko kredytowe oraz obniżenia tempa wzrostu przychodów.

Analitycy Millennium DM zwracają uwagę, że obecnie akcje ING BSK są notowane przy poziomie wskaźnika P/E na lata 2012/13 w wysokości 13.4 i 13.5, przy średniej 12.6 i 11.5.

"W dalszym ciągu ryzykiem dla notowań akcji banku są możliwe kolejne słabe wyniki kwartalne, wywołane odpisami na rezerwy kredytowe (czwarty kwartał jest często mocno zaskakujący w ING BSK). Po stronie przychodowej można oczekiwać niewielkiej poprawy, głównie za sprawą przyrostu wyniku odsetkowego możliwego dzięki wzrostowi wolumenów kredytów na przestrzeni ostatniego roku. Niestety, w podobnej skali jak przychody rosną w spółce koszty, co ogranicza przyrost wyniku operacyjnego" - napisano w raporcie.

Reklama

Millennium DM wskazuje, że od wydania ostatniej rekomendacji kurs akcji ING BSK wzrósł o 18 proc., co sprawiło, że bank obecnie jest notowany z niewielką premią w stosunku do konkurentów. (

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »