Reklama

Plast-Box po 3 kwartałach zwiększył zysk netto o 25%

Jednostkowe przychody Plast-Boxu, jednego z najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, po 9 miesiącach br. wzrosły w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego o blisko 14% i osiągnęły poziom 86,66 mln zł.

Jednocześnie spółka odnotowała jednostkowy zysk netto wysokości 2,79 mln zł, co stanowiło wzrost o 25% r/r. We wrześniu słupski producent osiągnął jednostkowe przychody na poziomie 9,82 mln zł wobec 8,78 rok wcześniej, EBITDA wyniosła 0,92 mln zł, zaś zysk netto 0,3 mln zł.

- Dalszy wzrost wyników jednostkowych to przede wszystkim efekt konsekwentnego rozszerzania działalności przez naszą słupską fabrykę w krajach zachodnioeuropejskich. Nie tylko dbamy o zwiększanie sprzedaży na naszych największych rynkach jak Wielka Brytania czy Niemcy, ale staramy się też systematycznie budować pozycję na rynkach, gdzie nasza sprzedaż jest ograniczona. Jednym z celów, jaki postawiliśmy sobie na ten rok, był na przykład rozwój działalności we Włoszech, co z powodzeniem realizujemy.- komentuje Grzegorz Pawlak, prezes zarządu Plast-Box SA.

Reklama

- Nasze wyniki są tym bardziej satysfakcjonujące, że wrzesień był kolejnym miesiąc wzrostu cen surowca na rynku. Mimo to Plast-Box zwiększa wyniki jednostkowe, co jest potwierdzeniem bardzo dobrej kondycji spółki i zdolności do generowania dodatnich marż nawet w mniej sprzyjających warunkach rynkowych. Należy też pamiętać, że w wynikach skonsolidowanych za 3 kwartały będą widoczne również wyniki osiągane przez Plast-Box Ukraina. Spółka ta znajduje się w fazie intensywnego wzrostu i systematycznie zwiększa wyniki, a skala działalności na Ukrainie jest już tak duża, że ma ona znaczący wpływ na wyniki grupy - dodaje Grzegorz Pawlak, który jednocześnie jest dyrektorem generalnym spółki Plast-Box Ukraina.

W pierwszej połowie br. skonsolidowane przychody Plast-Boxu osiągnęły wartość 75,49 mln zł, co stanowiło wzrost o 26% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Jednocześnie zysk netto zwiększył do 3,97 mln zł z 2,05 mln zł w pierwszym półroczu 2012 r. W I półroczu 2013 sprzedaż Plast-Box Ukraina wyniosła 31,55 mln zł, co stanowiło wzrost o 71% r/r.

Plast-Box SA jest jedną z najnowocześniejszych firm w Europie zajmujących się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych. Spółka posiada fabryki w Polsce i na Ukrainie, w których wykorzystuje najnowsze maszyny i technologie. Dzięki szerokiej ofercie i innowacyjnym metodom produkcji Plast-Box jest dostawcą pojemników i wiader z plastiku do wielu branż, w tym tak wymagających jak spożywcza i chemiczna. Wysoka jakość produktów i profesjonalny serwis sprawiają, że większość opakowań trafia do klientów zagranicznych. Plast-Box eksportuje swoje produkty do niemal wszystkich krajów europejskich. Spółka istnieje od 1983 r. Od 2004 r. jest notowana na GPW.

opr MZB

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »