Reklama

Seka - publikacja wyników za rok 2011

Seka - notowana na NewConnect warszawska firma doradczo-szkoleniowa - opublikowała 27 kwietnia 2012 r. sprawozdanie finansowe za rok 2011. Spółka zwiększając przychody o blisko 20 proc. do 32 mln zł osiągnęła w tym okresie zysk netto w wysokości 4,1 mln zł, czyli o 48 proc. wyższy niż w roku 2010.

Dynamiczny wzrost przychodów oraz zysku netto

Uzyskane wyniki były konsekwencją realizowania strategii zwiększenia portfela długoterminowych umów na świadczone przez Seka usługi, a także rezultatem większej wartości pozyskanych zleceń o charakterze jednorazowym w obszarze działalności szkoleniowej oraz usług z zakresu ochrony środowiska. Nieprzerwane budowanie wartości portfela odbywa się poprzez pozyskiwanie nowych klientów co udaje się osiągnąć wskutek prowadzonych przez centralę spółki oraz wszystkie oddziały działań handlowych oraz zapewnienie najwyższej jakości świadczonych usług dla już posiadanych klientów.

Reklama

- Z dużą satysfakcją, po raz pierwszy jako spółka publiczna, prezentujemy raport roczny. Osiągnięte przez spółkę wyniki finansowe stanowią znaczący wzrost w stosunku do roku 2010 i potwierdzają przyjęte przez nas kierunki działania, a wypełnione prognozy finansowe są dowodem naszej wiarygodności na rynku kapitałowym - mówi Maciej Sekunda, prezes Seka.

Spółka zadebiutowała na NC w październiku 2011 roku, wcześniej w ofercie prywatnej pozyskała 1,26 mln zł., które przeznacza na rozwój min. usług z zakresu ochrony środowiska. W tym właśnie obszarze udało się spółce w roku 2011 osiągnąć 146 proc. wzrost przychodów ze sprzedaży. Tak wysoka dynamika była rezultatem przyjętej strategii w zakresie działalności handlowej oraz umocnienia pozycji rynkowej poprzez aktywną promocję (np. poprzez organizację i uczestnictwo w konferencjach).

Przychody z tytułu świadczenia usług doradczych w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej w 2011 r. wyniosły 15 mln zł i były wyższe o 3,5 proc. niż w poprzednim roku sprawozdawczym.

Znaczny wzrost przychodów Seka odnotowała w obszarze szkoleń realizowanych komercyjnie przy jednoczesnym ograniczeniu intensywności realizacji projektów dofinansowanych ze środków unijnych. Łączne przychody i dotacje dotyczące działalności szkoleniowej wyniosły 20,1 mln zł w porównaniu do 23,1 mln zł osiągniętych w roku 2010.

Rozwój organiczny i planowana akwizycja

Prezentowane wyniki finansowe stanowią dobry prognostyk na 2012 r. i dają szansę na realizację planów rozwojowych spółki. Seka planuje dalszy rozwój usług doradczych w zakresie ochrony środowiska, tak aby przychody z tego tytułu wzrosły o ponad 20 proc. Pomóc w tym może wdrażanie nowych przepisów będących konsekwencją postanowień Unii Europejskiej. W tym celu spółka buduje w oddziałach struktury osobowe specjalistów ochrony środowiska mających służyć pomocą dla przedsiębiorców, niezależnie od skali trudności zgłoszonego problemu. Spółka przewiduje między innymi oferowanie usług firmom zajmujących się poszukiwaniem gazu łupkowego.

Spółka zamierza rozwijać usługi szkoleniowe w oparciu o e-learning, tak aby do końca 2012 roku zaoferować klientom co najmniej 20 programów szkoleniowych i osiągnąć wzrost przychodów z tego tytułu o około 40 proc. Firma zamierza również udostępniać te programy w wersji CD.

-"Wartość naszej spółki oprócz rozwoju organicznego zamierzamy również zwiększać poprzez jej rozbudowę. W tym roku planujemy przejęcie podmiotu działającego w branży szkoleniowo-doradczej, którego usługi byłyby uzupełnieniem naszej oferty" - mówi Maciej Sekunda.

Seka to firma o długoletniej historii i ugruntowanej pozycji na rynku usług doradczych. Początki działalności sięgają roku 1988, natomiast w formie spółki akcyjnej firma działa od 2002 roku. Przez ten czas systematycznie rozwijała biznes i model działania oraz zwiększała wyniki finansowe.

Odbiorcami usług spółki są głównie przedsiębiorstwa lub ich pracownicy, w niewielkim stopniu jednostki budżetowe jak i organy samorządu terytorialnego. W gronie swoich klientów posiada wielozakładowe podmioty o zasięgu ogólnopolskim jak również wiele mniejszych o zasięgu regionalnym jak i lokalnym. Seka świadczy usługi poprzez sieć oddziałów umiejscowionych we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce. W roku 2011 spółce udało się zwiększyć skalę działalności zarówno w zakresie usług doradczych jak i przeprowadzonych szkoleń komercyjnych.

Z tytułu prowadzonej działalności firma była wielokrotnie wyróżniana w tym m. innymi 7-krotnie Gazelą Biznesu.

- - - - -

Seka jest wyspecjalizowaną firmą doradczo-szkoleniową prowadzącą działalność w obszarach:

* doradztwa w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej,

* usług z zakresu ochrony środowiska,

* przeprowadzania szkoleń m.in. z zakresu bhp i ppoż., prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, nauki zawodu, rachunkowości i finansów,

* pozyskiwania środków z funduszy unijnych na rzecz beneficjentów, zarządzania projektami unijnymi oraz ich rozliczania,

* obsługi prawnej z zakresu prawa pracy.

Opr. KM

Biznes INTERIA.PL na Facebooku. Dołącz do nas i bądź na bieżąco z informacjami gospodarczymi

Dowiedz się więcej na temat: tym | rok 2011

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »