Reklama

Selvita opublikuje prospekt 26 listopada

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła dziś prospekt emisyjny Selvity w związku z przeniesieniem notowań na rynek główny GPW oraz ofertą publiczną. Spółka to największa w Europie Środkowo-Wschodniej firma badawczo-rozwojowa z branży farmaceutycznej i biotechnologicznej. Prospekt zostanie opublikowany w środę 26 listopada.

Spółka złożyła prospekt do KNF w lipcu tego roku. Inwestorzy będą mogli zapoznać się z zatwierdzonym dokumentem na stronie internetowej spółki oraz Domu Inwestycyjnego Investors.

- Proces zatwierdzania prospektu przebiegł w naszej ocenie bardzo sprawnie. Już 26 listopada będziemy mogli zaprezentować inwestorom szczegóły dotyczące przeniesienia naszych notowań z NewConnect na Główny Rynek GPW oraz oferty publicznej - mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvita. Oferującym będzie DI Investors.

Selvita została założona w 2007 roku. W wyniku dynamicznego rozwoju jest największą w regionie Europy Środkowo-Wschodniej firmą badawczo-rozwojową w branży farmaceutycznej i biotechnologicznej.

Reklama

Spółka zatrudnia 225 pracowników, w tym 73 z tytułem doktorskim. Laboratoria Selvity mieszczą się w Krakowie, w nowoczesnym Parku Life Science - mają powierzchnię blisko 2000 m kw. i wyposażone są w najnowszą aparaturę badawczą.

Selvita działa w dwóch obszarach biznesowych: segmencie innowacyjnym oraz segmencie usługowym.

Segment innowacyjny zorientowany jest na poszukiwanie nowych, oryginalnych leków - przede wszystkim w obszarze onkologicznym. Selvita współpracuje m.in. z renomowanymi spółkami zagranicznymi H3 Biomedicine, Merck Serono oraz Felicitex Therapeutics. Każdy z programów wchodzących w skład portfolio dofinansowany jest również w formie grantu. W ciągu ostatnich sześciu lat Selvita zdołała pozyskać blisko 70 mln zł z funduszy europejskich i krajowych. Środki te zostały przeznaczone na prace badawczo-rozwojowe oraz rozbudowę i wyposażenie laboratoriów.

Segment usługowy stanowi stabilną podstawę działalności Selvity i jest jednocześnie istotnym czynnikiem wzrostu firmy. Spółka realizuje usługi dla podmiotów zewnętrznych z zakresu chemii, biologii, biochemii oraz bioinformatyki. O reputacji naukowców Selvity świadczy fakt, że Spółka realizuje obecnie badania na zlecenie m.in. z siedmiu z dziesięciu największych firm farmaceutycznych na świecie.

W pierwszych trzech kwartałach 2014 r. łączne przychody Spółki wyniosły 29,14 mln zł, czyli o 112 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2013. Od początku roku Selvita wypracowała 3,70 mln zł czystego zysku. W tym samym okresie 2013 r. firma notowała stratę na poziomie 2,71 mln zł.

III kw. 2014 r. był czwartym z rzędu kwartałem zakończonym zyskiem, po osiągnięciu progu rentowności w IV kw. 2013 r.

Raport okresowy Selvity za III kw. 2014 r. zawiera aktualizację stanu zakontraktowania na cały 2014 r., który wynosi obecnie 40,1 mln zł. Aktualny backlog jest o 83 proc. większy od przychodów wypracowanych w całym 2013 r. Zakontraktowanie implikuje wzrost segmentu innowacyjnego o ponad 250 proc. r/r, a segmentu usługowego o co najmniej 50 proc. r/r.

W styczniu tego roku Selvita poinformowała o planach przeniesienia notowań Spółki z NewConnect na rynek regulowany warszawskiej Giełdy. W drugiej połowie kwietnia firma dokonała wyboru oferującego. W połowie lipca złożyła prospekt do Komisji Nadzoru Finansowego.

Od marca 2014 r. Selvita wchodzi w skład portfela NCIndex30, skupiającego najbardziej płynne spółki rynku NewConnect. Jeszcze w 2013 r. Spółka znalazła się w segmencie NCLead, jako jedna z 19 spółek mających największe szanse na przeniesienie notowań na rynek regulowany.

O Selvicie

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne.

Selvita została założona w 2007 roku. Zatrudnia 225 pracowników, w tym 73 z tytułem doktorskim.

W obszarze badań nad chorobami nowotworowymi Spółka współpracuje m.in. z renomowanymi spółkami zagranicznymi H3 Biomedicine oraz Merck Serono.

Od 2011 r. Selvita jest notowana na rynku NewConnect (SLV). Od 2013 r. zaliczana jest do segmentu NewConnect Lead, znajdując się wśród 19 spółek o największym potencjale do przeniesienia notowań na rynek regulowany. W marcu 2014 r. weszła w skład indeksu NCIndex30, w którym znajduje się 30 najbardziej płynnych spółek rynku NewConnect.

Selvita planuje przenieść swoje notowania na Rynek Główny GPW w czwartym kwartale 2014 r.

Opr. KM

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »