Reklama

Notowania akcji spółki AC z 5 stycznia 2022 roku

W środę, 5 stycznia AC (ACG) rozpoczęło notowania od poziomu 31 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 30,9 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki AC wyniosła 8, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 033 sztuk. Obroty wyniosły 32 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 4,38 proc., w ciągu miesiąca spadła o 1,59 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 11,43 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 4,03 proc.

Reklama

W środę AC zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,4 proc. do poziomu 70 751 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki motoryzacyjne do których należy także AC pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-MOTO wzrosła o 0,61 proc. do poziomu 6 832 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek motoryzacyjnych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża motoryzacyjna zachowywała się lepiej niż AC, gdyż wartość indeksu WIG-MOTO wzrosła o 0,61 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

AC to producent i dostawca samochodowych instalacji gazowych. Wytwarza także moduły elektroniczne i mechaniczne oraz elementy elektroniki i wiązek elektrycznych na potrzeby przemysłu samochodowego, w tym zestawy do haków holowniczych. Spółka dystrybuuje także inne części i akcesoria samochodowe (głównie produkcji włoskiej). (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »