Notowania akcji spółki Alumetal z 3 lutego 2023 roku

W piątek, 3 lutego Alumetal (AML) rozpoczął notowania od poziomu 73,7 zł, czyli o 0,14 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 73,6 zł. O godzinie 10.15 kurs akcji wzrósł do poziomu 74,6 zł, a następnie, o 15.59, spadł do wartości 72,9 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 73,6 zł.

Liczba transakcji dla spółki Alumetal wyniosła 49, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 5 699 sztuk. Obroty wyniosły 410 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 2,94 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 4,99 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 11,85 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 5,14 proc.

W piątek Alumetal zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,16 proc. do poziomu 61 466 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się.

Alumetal to producent wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych, zaliczany do największych w Europie. Oprócz stopów wtórnych Grupa specjalizuje się w produkcji stopów wstępnych tzw. zapraw aluminiowych, aluminium do odtleniania stali oraz w ramach działalności Spółki T+S - topników i soli. Odbiorcami produktów w ponad 90% jest przemysł motoryzacyjny. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »