Reklama

Notowania akcji spółki Alumetal z 9 września 2021 roku

W czwartek, 9 września Alumetal (AML) rozpoczął notowania od poziomu 64,2 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.05 kurs akcji wzrósł do poziomu 65,6 zł, a następnie, o 10.27, spadł do wartości 63,8 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 64,4 zł.

Liczba transakcji dla spółki Alumetal wyniosła 55, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 7 041 sztuk. Obroty wyniosły 451 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 5,57 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 8,78 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 76,92 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 78,89 proc.

Reklama

W czwartek Alumetal zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,01 proc. do poziomu 70 980 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,31 proc.

Alumetal to producent wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych, zaliczany do największych w Europie. Oprócz stopów wtórnych Grupa specjalizuje się w produkcji stopów wstępnych tzw. zapraw aluminiowych, aluminium do odtleniania stali oraz w ramach działalności Spółki T+S - topników i soli. Odbiorcami produktów w ponad 90% jest przemysł motoryzacyjny. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »