Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 1 października 2021 roku

W piątek, 1 października Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 25,6 zł, czyli o 1,59 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 25,2 zł. O godzinie 9.08 kurs akcji spadł do poziomu 25,3 zł, a następnie o 10.00 wzrósł do wartości 26,4 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 25,6 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 47, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 45 747 sztuk. Obroty wyniosły 848 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 1,19 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 19,07 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 43,82 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 37,27 proc.

W piątek Ambra zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,67 proc. do poziomu 70 812 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,59 proc. Spółki z sektora spożywczego do których należy także Ambra pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,14 proc. do poziomu 4 669 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży spożywczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »