Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 10 czerwca 2022 roku

W piątek, 10 czerwca Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 19,64 zł, czyli o 0,1 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 19,62 zł. O godzinie 10.58 kurs akcji wzrósł do poziomu 19,8 zł, a następnie, spadł do wartości 19,5 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 26, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 5 947 sztuk. Obroty wyniosły 67,7 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 2,01 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 4,88 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 17,02 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 16,31 proc.

Reklama

W piątek Ambra zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 2,04 proc. do poziomu 54 308 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,61 proc. Spółki spożywcze do których należy także Ambra ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 0,27 proc. do poziomu 2 562 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży spożywczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »