Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 10 września 2020 roku

W czwartek, 10 września Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 17,75 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.31 kurs akcji wzrósł do poziomu 18 zł, a następnie, o 11.01, spadł do wartości 17,5 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 17,6 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 21, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 548 sztuk. Obroty wyniosły 27,8 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek podobnie jak to miało miejsce w ostatni wtorek, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 6,88 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 4,61 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 3,83 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 2,92 proc.

Reklama

W czwartek Ambra zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,39 proc. do poziomu 50 561 punktów, a wartość spółki spadła aż o 0,85 proc. Spółki spożywcze do których należy także Ambra ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 0,55 proc. do poziomu 2 892 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora spożywczego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »