Notowania akcji spółki Ambra z 12 lipca 2021 roku

W poniedziałek, 12 lipca Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 20,3 zł, czyli o 1,5 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 20,0 zł. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 21,4 zł - spółka osiągnęła o godzinie 12.22 by na zamknięciu spaść do poziomu 21,3 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 98, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 38 685 sztuk. Obroty wyniosły 809 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 2,74 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 10,13 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 20,68 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 21,02 proc.

W poniedziałek Ambra zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,05 proc. do poziomu 67 162 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 6,5 proc. Spółki spożywcze do których należy także Ambra pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 1,23 proc. do poziomu 4 351 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek spożywczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »