Notowania akcji spółki Ambra z 14 grudnia 2022 roku

W środę, 14 grudnia Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 20,05 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.25 kurs akcji wzrósł do poziomu 20,1 zł, a następnie, o 10.23, spadł do wartości 19,92 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 20 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 40, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 3 846 sztuk. Obroty wyniosły 77 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 3 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 2,15 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 19,68 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 18,70 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 20,32 proc.

Reklama

W środę Ambra zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,15 proc. do poziomu 57 447 punktów, a wartość spółki spadła o 0,25 proc. Spółki z branży spożywczej do których należy także Ambra pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,03 proc. do poziomu 2 061 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora spożywczego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża spożywcza zachowywała się lepiej niż Ambra, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,03 proc., a wartość spółki spadła o 0,25 proc.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »