Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 14 stycznia 2021 roku

W czwartek, 14 stycznia Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 19,4 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 19,25 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 28, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 407 sztuk. Obroty wyniosły 84,8 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była czwartą sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 4,93 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 1,85 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 7,22 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 0,78 proc.

Reklama

W czwartek Ambra zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,7 proc. do poziomu 58 945 punktów, a wartość spółki spadła o 0,52 proc. Spółki spożywcze do których należy także Ambra pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 5,95 proc. do poziomu 4 035 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży spożywczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor spożywczy zachowywał się dużo lepiej niż Ambra, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 5,95 proc., a wartość spółki spadła o 0,52 proc.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »