Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 14 stycznia 2022 roku

W piątek, 14 stycznia Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 25,3 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.39 kurs akcji wzrósł do poziomu 25,5 zł, a następnie, o 11.15, spadł do wartości 25,1 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 25,3 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 31, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 9 402 sztuk. Obroty wyniosły 234 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 1,61 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 3,27 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 30,41 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 1,61 proc.

Reklama

W piątek Ambra zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,93 proc. do poziomu 72 563 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora spożywczego do których należy także Ambra ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 2,03 proc. do poziomu 4 389 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek spożywczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor spożywczy zachowywał się dużo gorzej niż Ambra, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 2,03 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »