Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 16 października 2020 roku

W piątek, 16 października Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 17,65 zł, czyli o 0,28 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 17,7 zł. O godzinie 10.35 kurs akcji wzrósł do poziomu 17,7 zł, a następnie, o 13.19, spadł do wartości 17,3 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 17,55 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 21, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 3 437 sztuk. Obroty wyniosły 58,2 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 4,62 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 0,28 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 6,36 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 2,63 proc.

W piątek Ambra zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,53 proc. do poziomu 48 210 punktów, a wartość spółki spadła o 0,85 proc. Spółki z sektora spożywczego do których należy także Ambra pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 1,35 proc. do poziomu 2 963 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek spożywczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor spożywczy zachowywał się dużo lepiej niż Ambra, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 1,35 proc., a wartość spółki spadła o 0,85 proc.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »