Notowania akcji spółki Ambra z 17 maja 2021 roku

W poniedziałek, 17 maja Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 23,4 zł, czyli o 0,86 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 23,2 zł. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 23,9 zł - spółka osiągnęła o godzinie 9.27 by na zamknięciu spaść do poziomu 23,6 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 35, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 7 268 sztuk. Obroty wyniosły 170 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 4,42 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 17,41 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 49,37 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 47,04 proc.

W poniedziałek Ambra zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,38 proc. do poziomu 63 095 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,72 proc. Spółki z branży spożywczej do których należy także Ambra pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,22 proc. do poziomu 4 238 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora spożywczego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »