Reklama

AMBRA (AMB): Notowania akcji spółki Ambra z 22 stycznia 2021 roku

W piątek, 22 stycznia Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 20,2 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 12.22 kurs akcji spadł do poziomu 19,9 zł, a następnie o 15.54 wzrósł do wartości 20,4 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 20,2 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 21, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 274 sztuk. Obroty wyniosły 44,3 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 4,12 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 10,99 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 11,29 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 5,48 proc.

W piątek Ambra zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,14 proc. do poziomu 57 305 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki spożywcze do których należy także Ambra ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 0,57 proc. do poziomu 4 120 punktów. Pomimo negatywnego oddziaływania branży spożywczej na rynek indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor spożywczy zachowywał się gorzej niż Ambra, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 0,57 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »